مقاله ارزیابی کیفی آب ورودی به حوضچه های تغذیه مصنوعی خوی

 مقاله ارزیابی کیفی آب ورودی به حوضچه های تغذیه مصنوعی خوی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله ارزیابی کیفی آب ورودی به حوضچه های تغذیه مصنوعی خوی دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارزیابی کیفی آب ورودی به حوضچه های تغذیه مصنوعی خوی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ارزیابی کیفی آب ورودی به حوضچه های تغذیه مصنوعی خوی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارزیابی کیفی آب ورودی به حوضچه های تغذیه مصنوعی خوی :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: اولین همایش زمین شمیی کاربردی ایران
تعداد صفحات: 6
نویسنده(ها):
محمد قوردوبی میلان – دانشجوی ارشد آب شناسی، دانشگاه صنعتی شاهرود
غلامحسین کرمی – دانشار آب شناسی، دانشکده علوم زمین، دانشگاه صنعتی شاهرود

چکیده:
کیفیت آب به عنوان یکی از پارامترهای مهم در خصوص تغذیه مصنوعی می باشد. در این مقاله کیفیت آب ورودی بهشبکه تغذیه مصنوعی خوی مورد بررسی قرار گرفته است. طرح تغذیه مصنوعی خوی جهت بهبود آبخوان دشت خوی درسال 1378 احداث، و در سال 1379 شروع به آبگیری کرده است. این طرح در فاصله 12 کیلومتری شمال غربی شهرخوی در حاشیه جاده خوی به چالدران، در بالا دست دشت خوی بر روییک مخروط افکنه قدیمی احداث شده است.طرح مذکور از نوع حوضچه ای و شامل هفت حوضچه نفوذ و دو حوضچه رسوبگیر می باشد. آب ورودی به این شبکه ازرودخانه الند تأمین میشود. رودخانه الند از شاخه های مهم رودخانه قطور بوده که از کوههای مرزی ایران و ترکیه بنامکانی زیارت، نظر بیگ و حاجی بیگ سرچشمه میگیرد. زمان آبگیری این حوضچه ها از اواخر آبان تا اواخر فروردین ماهبوده، و از زمان شروع تا سال 1387 میزان آبگیری این طرح با توجه به مشکلات گوناگون به طور میانگین سالانه کمتر ازسه میلیون متر مکعب آبگیری کرده است. از 1388 تا سال 1390 بطور متوسط سالانه 10 میلیون متر مکعب آب بهزمین نفوذ داده شده، که در سال 1390 به حدود 12 میلیون متر مکعب رسیده است. برای بررسی کیفیت آب رودخانهالند نتایج آنالیز شیمیایی هشت نمونه برداشت شده بین سالهای 1385 تا 1392 مورد استفاده قرا گرفته است. دراین مقاله EC, TDS و سایر پارامترهای شیمیایی آب ورودی به شبکه مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج حاصل بیانگراین است که هدایت الکتریکی آب رودخانه به طور میانگین حدود 379 میکروموس بر سانتیمتر میباشد، که در مقایسه با مقدار هدایت الکتریکی آبهای زیرزمینی منطقه (حدودا 990 میکروموس بر سانتیمتر) بسیار کمتر می باشد. همچنین تیپ آب رودخانه بیکربناته کلسیم می باشد، که بیانگر غلبه اسیدهای ضعیف و قلیایی های خاکی در آب رودخانه است.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله ارزیابی کیفی آب ورودی به حوضچه های تغذیه مصنوعی خوی وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله ارزیابی کیفی آب ورودی به حوضچه های تغذیه مصنوعی خوی شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله ارزیابی کیفی آب ورودی به حوضچه های تغذیه مصنوعی خوی

دانلود این فایل