مقاله فناوری استفاده از میدان الکتریکی با پالس قوی

 مقاله فناوری استفاده از میدان الکتریکی با پالس قوی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله فناوری استفاده از میدان الکتریکی با پالس قوی دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله فناوری استفاده از میدان الکتریکی با پالس قوی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله فناوری استفاده از میدان الکتریکی با پالس قوی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله فناوری استفاده از میدان الکتریکی با پالس قوی :


محل انتشار: بیست و یکمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی
تعداد صفحات:9
نویسنده(ها):
لیلا دهداری – دانشجوی کارشناسی ارشد- علوم و صنایع غذایی- علوم و تحقیقات یزد
مرجان حاجی زاده – کارشناسی علوم و صنایع غذایی
زهرا کرمی – کارشناس علوم و صنایع غذایی

چکیده:
میدانهای الکتریکی با پالس های قوی PEF فرایندی است که با به کارگیری پالس های با ولتاژ بالا و در بین دو الکترود (20-80 کیلووات برسانتی م تر) در مواد غذایی صورت می گیرد. فرآیند PEF در حرارت معمولی، کمتر یا بیشتر از حرارت معمولی در مدت زمان ک متر از 1 ثانیه اعمال شده و لذا از دست رفتن انرژی و ارزشهای تغذیه ای بر اثر دما دادن مواد غذایی به حداقل کاهش می یابد. در ارتباط با کیفیت مواد غذایی، فناوری PEF برتر از فرایند مواد غذایی با استفاده از دما است. به دلیل این که تغییرات نامطلوب و ویژگیهای فیزیکی و شیمیایی مواد غذایی کاسته شده و یا جلوگیری می گردد. (کوئس 1997). اگر چه بعضی مطالعات دلالت بر حفظ ترکیبات تغذیه ای موجود در مواد غذایی تحت اثر PEF دارد. اثرات PEF بر جنبه های شیمیایی و تغذیه ای مواد غذایی قبل از استفاده از آن در فرآوری باید کاملاً شناخته شود. بعضی جنبه های مهم در فناوری میدان پالسی های الکتریکی ایجاد شدت های بالای میدان الکتریکی است. طراحی محفظه برای اعمال یکنواخت جریان به مواد غذایی با حداقل افزایش دما و طرحی الکترودها برای کاهش حداقل اثرات الکترولیز از جمله این عوامل می باشند. شدتهای زیاد میدان برای ذخیره مقدار زیادی انرژی در یک خازن (یک سری خازن) از یک جریان DC تأمین و به صورت یک پالس با ولتاژ بالا به یک باره تخلیه می شود. مطالعات بر روی احتیاجات انرژی دلالت بر این دارد که PEF در مقایسه با پاستوریزاسیون حرارتی هنگامی که به صورتی که سیستم مداوم استفاده می شود یک فرآیند با صرفه انرژی است (کویین و همکاران 1995 b).

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله فناوری استفاده از میدان الکتریکی با پالس قوی وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله فناوری استفاده از میدان الکتریکی با پالس قوی شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله فناوری استفاده از میدان الکتریکی با پالس قوی

دانلود این فایل

دسته‌هادسته‌بندی نشده