مقاله ردیابی الودگی یروس وای سیب زمینی در گیاه Capsicum annuum با استفاده از واکنش زنجیره ای پلیمراز

 مقاله ردیابی الودگی یروس وای سیب زمینی در گیاه Capsicum annuum با استفاده از واکنش زنجیره ای پلیمراز

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله ردیابی الودگی یروس وای سیب زمینی در گیاه Capsicum annuum با استفاده از واکنش زنجیره ای پلیمراز دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ردیابی الودگی یروس وای سیب زمینی در گیاه Capsicum annuum با استفاده از واکنش زنجیره ای پلیمراز کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ردیابی الودگی یروس وای سیب زمینی در گیاه Capsicum annuum با استفاده از واکنش زنجیره ای پلیمراز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ردیابی الودگی یروس وای سیب زمینی در گیاه Capsicum annuum با استفاده از واکنش زنجیره ای پلیمراز :

محل انتشار: دوازدهمین کنگره ژنتیک ایران

تعداد صفحات: 4

نویسنده(ها):

رضا پوررحیم – بخش تحقیقات ویروسهای گیاهی، موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور
شیرین فرزادفر – بخش تحقیقات ویروسهای گیاهی، موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور

چکیده:

ویروس وای سیب زمینی گونه شاخص جنس پرتیویروس از خانواده پوتیوبریده بوده و در گیاهان خانواده بادنجانیان (سولاناسه) موجب بیماری و کاهش محصول می گردد. فلفل از جمله میزبانهای مهم این ویروس بوده و آلودگی به این ویروس موجب بدشکلی برگ و میوه و کاه رشد و محصول گیاه می شود. تاکنون بررسی در خصوص احتمال حضور این ویروس و آلودگی آن در مزارع فلفل کشور بعمل نیامده است. در این بررسی تعداد 14 نمونه برگی با ع لائم موزائیک، پیسک، پیچیدگی و بدشکلی از مزارع فلفل منطقه جیرفت استان کرمان در اسفند 1389 جمع آوری شد. ریبونوکلئیک اسید (آر.ان.ای) کل این نمونه ها با استفاده از محلول تجاری تریوینجنت (سیگما، آمریکا) استخراج شده و احتمال آلودگی آنها به PVY با استفاده از روش آر.تی.پی.سی.آر و بکمک آغازگرهای اختصاصی در تعدادی از نمونه ها، نشان دهنده آلودگی آنها به ویروس PVY بود. مایه زنی مکانیکی عصاره این نمونه ها به روی گیاهان ارقام وایتبارلی و سامسون توتون Physalis floridana, Nicotiana tabacum و Capsicum annuum بعد از حدود دو هفته موجب بروز علائم موزائیک، پیسک و بدشکلی برگ شده و سیستمیک شدن ویروس در آنها بکمک روش آلایزا تأئید شد، این اولین گزارش از ردیابی مولکولی ویروس وای سیب زمینی بکمک روش آر.تی.پی.سی.آر در مزارع فلفل در ایران می باشد. استفاده از تکنیک حساس و دقیق پی.سی.آر در ردیابی آلودگی به ویروس PVY از اهمیت خاصی در م دیریت این بیماری در مزارع فلفل برخوردار است.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت مقاله ردیابی الودگی یروس وای سیب زمینی در گیاه Capsicum annuum با استفاده از واکنش زنجیره ای پلیمراز وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله ردیابی الودگی یروس وای سیب زمینی در گیاه Capsicum annuum با استفاده از واکنش زنجیره ای پلیمراز

دانلود این فایل