مقاله تاثیر لجن فاضلاب شهری غنی شده بر فعالیت آنزیم فسفاتاز قلیایی

 مقاله تاثیر لجن فاضلاب شهری غنی شده بر فعالیت آنزیم فسفاتاز قلیایی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله تاثیر لجن فاضلاب شهری غنی شده بر فعالیت آنزیم فسفاتاز قلیایی دارای 2 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاثیر لجن فاضلاب شهری غنی شده بر فعالیت آنزیم فسفاتاز قلیایی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تاثیر لجن فاضلاب شهری غنی شده بر فعالیت آنزیم فسفاتاز قلیایی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاثیر لجن فاضلاب شهری غنی شده بر فعالیت آنزیم فسفاتاز قلیایی :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: سومین کنگره ملی بازیافت و استفاده از منابع آلی تجدید شونده در کشاورزی

تعداد صفحات: 2

نویسنده(ها):

فاطمه ولی زاده – دانشجوی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد
غلامحسین حق نیا – استاد دانشگاه فردوسی مشهد
امیر لکزیان – دانشیار دانشگاه فردوسی مشهد
مهرنوش اسکندری – دانشجوی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد

چکیده:

لجن فاضلاب شهری امروزه به طور گسترده در زمین های کشاورزی استفاده می شود واز آنجا که مطالعات کمی در زمینه تاثیر کاربرد لجن فاضلاب شهری بر روی فعالیت های بیولوژیکی و آنزیمی خاک به ویژه در ایران صورت گرفته ، در این مطالعه تلاش شده است تا تاثیر غنی سازی لجن فاضلاب با دو عنصر نیتروژن و فسفر بر فعالیت آنزیم فسفاتاز قلیایی خاک بررسی شود . تاثیر کاربرد لجن فاضلاب به مقادیر 0 ، 200 ، 350 تن در هکتار، نیتروژن در سه سطح 0 ، 170 و 250 کیلوگرم در هکتار خاک و فسفردردو سطوح 0 و 150 کیلو گرم در هکتار را بر روی فعالیت آنزیم فسفاتاز قلیایی در یک خاک لوم رسی در دمای 25 درجه سانتیگراد و %70 ظرفیت نگهداری آب خاک در قالب طرح کاملا تصادفی با آرایش فاکتوریل و سه تکرار مطالعه شد . نتایج نشان داد که با افزایش مقادیر لجن فاضلاب وافزایش میزان نیتروژن روند فعالیت آنزیمی طی دو مرحله متفاوت تغییر یافت . در مرحله ابتدایی تا دوره زمانی 30 روز روند افزایشی داشته و بعد از آن روند کاهشی مشاهده شده است . کاربرد فسفر نیز فعالیت آنزیم فسفاتاز قلیایی را کاهش داد . مطالعه فلزات سنگین نشان داد که فراهمی عناصر سرب و روی در طول زمان افزایش یافت . به نظر می رسد که افزودن لجن فاضلاب فعالیت آنزیمی راافزایش داده و در ادامه توسط عوامل بیرونی فعالیت این آنزیم کنترل شده و کاهش یافته است .

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله تاثیر لجن فاضلاب شهری غنی شده بر فعالیت آنزیم فسفاتاز قلیایی وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله تاثیر لجن فاضلاب شهری غنی شده بر فعالیت آنزیم فسفاتاز قلیایی شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله تاثیر لجن فاضلاب شهری غنی شده بر فعالیت آنزیم فسفاتاز قلیایی

دانلود این فایل