تاثیر اعتماد و ریسک درک شده بر قصد خرید محصولات شرکت سامسونگ

تاثیر اعتماد و ریسک درک شده بر قصد خرید محصولات شرکت سامسونگ

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

تاثیر اعتماد و ریسک درک شده بر قصد خرید محصولات شرکت سامسونگ دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تاثیر اعتماد و ریسک درک شده بر قصد خرید محصولات شرکت سامسونگ کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تاثیر اعتماد و ریسک درک شده بر قصد خرید محصولات شرکت سامسونگ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تاثیر اعتماد و ریسک درک شده بر قصد خرید محصولات شرکت سامسونگ :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : اولين همايش بين المللي پژوهش هاي نوين در مطالعات مديريت

تعداد صفحات :6

چکیده مقاله:

امروزه، شرکت هایی که توانایی فراهم آوری محصولات خدماتی ارزشمند از نظر مشتریان را دارا می باشند به مزیت رقابتی مهمی دست خواهند یافت. هدف اصلی مطالعه حاضر بررسی تاثیر اعتماد و ریسک درک شده بر قصد خرید محصولات شرکت سامسونگ است. این پژوهش از نظر هدف کاربردی و از نظر شیوه اجراء، توصیفی از نوع همبستگی بود. جامعه آماری این پژوهش، کلیه مشتریان فروشگاه های (شرکت های) سامسونگ در شهر کرمانشاه بود. با مراجعه به فرمول کوکران برای تعیین نمونه از جوامع نامحدود، تعداد 384 نفر به عنوان نمونه انتخاب شد که برای کنترل خطای ناشی از توزیع پرسشنامه، تعداد 440 پرسشنامه توزیع شد که در نهایت 400 پرسشنامه قابل استفاده، به دست آمد. برای تجزیه و تحلیل داده ها از نرم افزار AMOS و SPSS استفاده شد. نتایج نشان داد، اعتماد برقصد خرید محصولات، تاثیر مثبت و معنادار دارد. همچنین نتایج نشان داد، ریس درک شده بر قصد خرید محصولات، تاثیر منفی و معنادار دارد.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی تاثیر اعتماد و ریسک درک شده بر قصد خرید محصولات شرکت سامسونگ وارد صفحه فروش فایل دانلودی تاثیر اعتماد و ریسک درک شده بر قصد خرید محصولات شرکت سامسونگ شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

تاثیر اعتماد و ریسک درک شده بر قصد خرید محصولات شرکت سامسونگ

دانلود این فایل

مقاله اصول حسابداری

 مقاله اصول حسابداری

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله اصول حسابداری دارای 46 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اصول حسابداری کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله اصول حسابداری،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اصول حسابداری :

اصول حسابداری

فهرست
عنوان صفحه
چكیده
مقدمه
تاریخچه حسابداری
ماهیت حسابداری
تعریف حسابداری

مراحل حسابداری
اصول پذیرفته حسابداری
معادله حسابداری
بدهی‌ها
سرمایه

دفتر كل
صورت حقوق صاحبان سرمایه
طبقه بندی حسابها به حسابهای حقیقی و اسمی
كشف اشتباهات و تصحیح حسابها
مهمترین اشتباهات
حسابهای دائمی و موقتی

تعدیل حسابها
فرایند بستن حسابها موقتی
تراز آزمایششی اختتامی
فرایند بستن حسابهای دائمی

چكیده
با تاریخچه حسابداری آشنا شدیم و نیز تعریف حسابداری را آموختیم كه حسابداری : فرآیند تشخیص , اندازه گیری و گزارش اطلاعات اقتصادی كه برای استفاده كنندگان اطلاعات مزبور , امكان قضاوت و تصمیم‌گیری‌های آگاهانه را فراهم می‌سازد با مراحل حسابداری آشنا شدیم عبارتست از : 1- ثبت فعالیت‌های مالی 2- طبقه بندی اقلام ثبت شده 3- خلاصه كردن اقلام در قالب اعداد قابل سنجش به پول 4- تفسیر نتایج فاصله از بررسی اقلام خلاصه شد. اصول پذیرفته شده حسابداری را آموختیم و نیز مهمترین اصول حسابداری را بیان كردیم و هر یك را توضیح دادیم. معادله حسابداری و اصطلاحات آن را یك به یك توضیح دادیم و ماهیت یك حساب را نشان دادیم و گفتیم كه دارای 3 سه قسمت می‌باشد : 1- عنوان حساب 2- سمت راست یا بدهكار حساب 3- سمت چپ یا بستانكار حساب.
بادارایی‌های و بدهی آشنا شدیم و ماهیت هر یك را نشان دادیم سپس با درآمدها و هزینه‌ها هم همین طور آشنا شدیم و بعد دفتر روزنامه و دفتر كل و نیز ترازنامه و صورت حساب سود و زیان و صورت حساب صاحبان سرمایه را نیز یك به یك توضیح داده و هر یك را رسم كرده‌ایم و سپس به مهمترین اشتباهات در ثبت‌های حساب‌ها و تصحیح آنها پرداختیم و همین طور با حسابهای دائمی و موقتی و تعدیل حسابها و فرآیند سنجش حسابهای موقتی و دائمی آشنا شدیم و هر یك را به طور مفصل توضیح دادیم و در آخر هم همه حسابها را در تراز آزمایش اختتامی بردیم و بعد هم مانده حسابها را به سال بعد انتقال دادیم توسط تراز آزمایشی افتتاحی

مقدمه :
بدون توجه به حرفه یا شغل یك فرد‌ , نیاز به اطلاعات مالی اجتناب ناپذیر است. شما نمی‌توانید بدون داشتن اطلاعات مالی خوب و مفید پول خرج كنید , كارت اعتباری خرید , سرمایه‌گذاری كنید و یا مالیات بپردازید. تصمیم‌گیری خوب بستگی به اطلاعات خوب دارد. به طور كلی در دنیای امروز كه رقابت از اركان اصلی تجارت به شمار می‌رود ؛ حسابداری دارای نقش حیاتی است مدیران به منظور تصمیم گیری‌های صحیح و مناسب و كنترل‌های دقیق و مؤثر بر عملیات , نیاز به اطلاعات قابل

اطمینان و به موقع مالی دارند. صاحبان سرمایه مؤسسات اعتباری , رقبا , دولت و000 علاقمندند كه از كم و كیف نتایج فعالیتهای مالی مؤسسات مورد نظر خود با اطلاع باشند و این اطلاعات تنها از طریق یك سیستم حسابداری دقیق و كامل قابل ارائه است از این رو باید متخصصیتی در زمینه حسابداری تربیت گردند تا بتوانند اطلاعات مورد نیاز را در اختیار استفاده كنندگان از آنها قرار دهند. داشتن اطلاعات حسابداری و توانایی‌ كار با اطلاعات مالی , علاوه بر این كه برای دانشجویان رشته حسابداری ضروری است , مورد نیاز كلیه دانشجویان رشته‌های مشابه نیز می‌باشد.
كتاب اصول حسابداری (1) با همین هدف و به منظور در اختیار قرار دادن دانش بنیادی حساب

داری , برای دانشجویان رشته حسابداری و مدیریت تألیف گردیده است.

( تاریخچه مختصری از حسابداری )
از آنجا كه جوامع بشری همواره در حال پیشرفت و دستیابی به ناشناخته‌ها می‌باشند و با توجه به اینكه نقش فعالیت‌های مالی در هر توسعه‌ای غیر قابل انكار است , نیاز به توسعه حسابداری روز به روز افزایش می‌یابد , در قرون سیزدهم و چهاردهم به دلیل رشد عملیات تجارتی تحولاتی در سیستم نگهداری حساب بوجود آمد. منشأ حسابداری را به لوكاپاچیولی1 (Luca Pacioli) ریاضیدان مشهور ایتالیایی كه دوره رنسانس نیست می‌دهند. و موجب گسترش فن دفترداری دوطرفه در سراسر اروپا گردید. ولی یك كشیش ایتالیایی و در واقع یك ریاضیدان بود كتاب پاچیولی با وجود اینكه اشاره‌ای به دوره مالی , چگونگی تهیه صورتهای مالی و نگهداری حسابهای مربوط به دارایی‌های ثابت ندارد و نیز تمایزی بین اموال شخصی صاحب مؤسسه و سازمان تجاری نگذاشته است. به دلیل سادگی و داشتن ارزشهای علمی در طی قرون پانزدهم و شانزدهم به اغلب زبانها ترجمه و مورد استفاده قرار گرفت. با تولد انقلاب صنعتی در انگلستان , نیاز رو به تزاید و حسابداری توسعه یافت. در امریكا پس از به وقوع پیوستن انقلاب صنعتی , سرمایه‌های شخصی زیادی در كمپانیها وارد گردید و موجب توسعه هر چه بیشتر آنها شد و در نتیجه بوجود آمدن غولهای صنعتی قرن بیستم , سیستمهای حسابداری از اهمیت بیشتری برخوردار گردیدند با اشاره‌ای كه رفت در می‌یابیم كه حسابداری همزمان با پیشرفت وضعیت اقتصادی توسعه و تكامل پیدا نمود. ( منابع رویداد مجتهد زاده , سید حسین علوی طبری ) كهن‌ترین مداركی كه درباره معاملات تجارتی قدیم بدست آمده است مربوط به حدود (2660) سال قبل از ظهورحضرت محمد (ص) می‌باشد كه به خط میخی و بر روی الواح پخته گلی نوشته شده است. (منابع,ابوالفضل دلقندی – حسن كلهر)
ماهیت حسابداری
حسابداری كه اغلب زبان تجارت خوانده می شود , روشهایی است قراردادی كه توسط كارشناسان و استادان حسابداری و یا انجمنهای حرفه‌ای حسابداری تدوین گردیده , به تدریج مورد قبلو همگان قرار گرفته است : و قابل تغییر و تصحیح می‌باشد در حسابداری , مابا بنیانگذاری یك مجموعه ضوابط و قراردادها می خواهیم اطلاعات لازم را برای حل مسائل مالی یك مؤسسه به دست آوریم.
ماهیت اطلاعات حسابداری
اطلاعات حسابداری , یك سری اطلاعات مالی مربوط به مبادلات یك واحد تجاری است , كه برحسب پول بیان می گردد. برای ثبت روزبه روز این اطلاعات می توان از سیستم دستی , مكانیكی و یا الكترونیكی استفاده نمود. ثبت این مبادلات به تنهایی فایده چندانی برای قضاوت و تصمیم‌گیری آگاهانه ندارد , بلكه باید پس از ثبت , طبقه‌بندی و تلخیص شده و به صورت گزارشهای قابل استفاده جهت مدیران و سایر افراد ذیعلاقه درآید.
به طور كلی , ماده اولیه حسابداری را عمدتاً اطلاعات مربوط به مبادلات واحد تجاری و محصول نهایی آنها را صورتها , گزارشها و تجزیه و تحلیلهای مالی تشكیل می‌دهد. اما باید توجه داشت كه اطلاعات حسابداری در صورتی قابل استفاده خواهد بود كه دارای ویژگی‌های خاص باشد. این ویژگیها را می‌توان به صورت زیر خلاصه نمود.
1- مربوط بودن : یعنی اطلاعات حسابداری در تصمیم گیری نسبت به یك مسأله موثر باشد.
2- به موقع بودن : یعنی دروقت مناسب و زمانی كه دارای ارزش هستند , در اختیار قرار گیرند.
3- صحیح بودن : یعنی بیان كننده واقعیات بوده و دقیق و كامل و قابل اعتبار باشند.
4- قابل مقایسه بودن : یعنی به ترتیبی ارائه گردند كه با موارد مشابه سالهای قبل و یا موارد همانند سایر مؤسسات قابل مقایسه باشند.
تعریف حسابداری

«فرایند تشخیص , اندازه گیری و گزارش اطلاعات اقتصادی كه برای استفاده كنندگان اطلاعات مزبور , امكان قضاوت و تصمیم گیریهای آگاهانه را فراهم می‌سازد» (1966 – Evanston) (منبع . ویدا مجتهدزاده )
« حسابداری عبارت است از خدمتی كه با فراهم كردن اطلاعات مالی مورد نیاز مدیران , پرداخت كنندگان مالیات , اداره كنندگان و سایرین جهت تصمیم گیریهای آگاهانه انجام می‌پذیرد»
(1987 – Jack L.smith , Robert M. Keith . William Lostephens )
به عنوان یك سیستم اطلاعاتی مالی , حسابداری فرآیند تشخیص , ثبت و اشغال رویداده

ای مالی یك سازمان ( تجاری یا غیر تجاری ) به استفاده كنندگان می‌باشد. (منبع عبدالله حسینی ,
عفت اسدی)
مراحل حسابداری
فرایند حسابداری دارای چهار مرحله می‌باشد :
1- ثبت فعالیتهای مالی
2- طبقه بندی اقلام ثبت شده
3- خلاصه كردن اقلام در قالب اعداد قابل سنجش به پول
4- تفسیر نتایج حاصله از بررسی اقلام خلاصه شده
ثبت فعالیتهای مالی
در این مرحله كلیه دادوستدها و فعالیتهای مالی به ترتیب تاریخ وقوع در دفتری به نام دفتر روزنامه ثبت می‌شود. 1
طبقه بندی اقلام ثبت شده
در این مرحله اقلام ثبت شده در دفتر روزنامه , به حسابهای مختلف در دفتر دیگری به نام دفتر كل انتقال می‌یابند.
خلاصه كردن اقلام در قالب اعداد قابل سنجش به پول
مرحله خلاصه كردن , عبارت است از تركیب و تنظیم نتیجه حسابهای دفتر كل به نحوی كه حداكثر اطلاعات مورد نیاز به طور خلاصه و ساده به دست آید. در این مرحله صورتها یا گزارشهای مالی تهیه می‌شود كه مهمترین آنها عبارت است از :
الف ) ترازنامه كه وضعیت مالی ( دارایی , بدهی , سرمایه ) موسسه را در یك لحظه معین از زمان نشان می‌دهد.
ب ) صورت سود و زیان كه چگونگی و نتیجه عملیات مالی ( سود و زیان ) مؤسسه را با توجه به میزان درآمدها و هزینه‌های آن برای یك دوره‌مالی و در واقع برای مدتی معلوم مشخص می‌سازد.
ج ) صورت حقوق صاحبان سرمایه , كه تغییرات سرمایه ( حق صاحب یا صاحبان مؤسسه نسبت به دارایی آن مؤسسه ) مؤسسه را برای یك دوره مالی یا مدت مشخص نشان می‌دهد.
تفسیر نتایج حاصله از بررسی اقلام خلاصه شده
در این مرحله ,‌اعداد مندرج در صورتهای مالی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند.
اصول پذیرفته شده حسابداری
همانطوریكه قبلا اشاره گردید , یكی از ویژگیهای اساسی اطلاعات حسابداری , قابل مقایسه بودن آنست , از اینرو در تهیه صورتهای مالی باید اصول و مفاهیمی را رعایت نمود , تا نتایج حاصله از صورتهای مالی قابل مقایسه با موارد مشابه سالهای قبل و نیز موارد مشابه در سایر مؤسساتی كه در همان رشته خاص فعالیت می‌نمایند , باشد. اصول و مفاهیم حسابداری یك سلسله روشهای قراردادی است كه توسط كارشناسان و استادان حسابداری و یا انجمنه

ای حرفه ای حسابداران تدوین گردیده , به تدریج مورد قبول همگان قرار گرفته است و همواره قابل تغییر و تصحیح می‌باشد. مسئولیت و اختیار تدیون و انتشار استانداردهایی كه اجرای اصول حسابداری را در هر كشور هماهنگ می‌سازد. معمولاً به عهده مراجع حرفه‌ای حسابداری آن كشور می‌باشد. در سطح بین المللی , در سال 1973 كمیته بین المللی استانداردهای حسابداری با شركت نمایندگانی از انجمنهای اصلی عضو فدراسیون بین المللی حسابداران 2تشكیل گردیده كه به تدوین و انتشار استانداردهای بین المللی حسابداری پرداخته است.
اصول حسابداری
اصول مهم حسابداری را می توان به صورت زیر بیان نمود :

1- اصول قیمت تمام شده : یعنی كلیه اقلام با ارزش زمان تملك در دفاتر ثبت و در صور

تهای مالی منعكس گردند.
2- اصل وضع هزینه‌های یك دوره از درآمد همان دوره : یعنی در هر دوره مالی , هزینه‌هایی كه در تحقق درآمد همان دوره صرف گردیده است , باید از همان درآمد وضع گردد.
3- اصل افشاء حقایق : یعنی این كه كلیه حقایق با اهمیت و مربوط به وضعیت مالی و نیز نتایج فعالیتهای مالی , باید افشاء گردیده , در اختیار استفاده كنندگان از صورتهای مالی قرار گیرد.
4- اصل قابل اعتماد بودن : یعنی اینكه اطلاعات مندرج در صورتهای مالی باید , اولاً صحیح باشند , ثانیاً قابل تأیید و تصویب باشند و ثالثاً كامل و جامع باشند.
5- اصل قابلیت مقایسه : یعنی اینكه اطلاعات حسابداری باید به همان اندازه كه قابلیت مقایسه یا یكدیگر , در طی دوره‌های مختلف مالی را دارند , قابلیت مقایسه با اطلاعات مؤسسات مشابه را نیز داشته باشد.
6- اصل ثبات رویه : رعایت اصول قابلیت مقایسه داشتن اطلاعات حسابداری , مستلزم رعایت این اصل می‌باشد. یعنی كه دردوره‌های مختلف مالی , یك رویه ثابت حسابداری مورداستفاده قرارگیرد
مبنای اصلی عملیات حسابداری , معادله حسابداری است.
معادله حسابداری
در جزء اصلی یك شركت تجاری داراییها و حقوق سرمایه گذاران است. رابطه بین داراییها , بدهیها و حقوق صاحبان سرمایه در معادله زیر نشان داده شده است :
دارائیها = بدهیها + حقوق صاحبان سرمایه
این رابطه , در اصطلاح معادله حسابداری خوانده می شود. برای درك بهتر این رابطه , مفاهیم دارائی و بدهی صاحبان سرمایه در زیر شرح داده شده است :
دارایی‌ها
اموال و حقوق مالی متعلق به هر موسسه است كه قابل تقویم به پول و دارای منافع آتی می‌باشد (مانند : موجودی نقدی , اثاثیه , ملزومات ساختمان محاسبهای دریافتی و000 )
الف ) موجودی نقدی :
وجوه نقدی است كه در محل مؤسسه در یك صندوق نگهداری می‌شود كه تحت همین عنوان و

(بانك) در حسابها منعكس می‌گردد.
ب ) حسابهای دریافتی
این حسابها نشان دهنده میزان مطالبات مؤسسه از افراد و مؤسساتی است كه به مؤسسه بدهكار هستند ولی برای بدهی خود اسناد تجاری (مانند سفته و برات) به مؤسسه نداده‌اند.
ج ) ملزومات
آن دسته از مواد و لوازمی را گویند كه به طور روزانه مقداری و یا تعدادی از آنها مصرف می‌شو

د مانند : لوازم تحریر
د ) اثاثیه
منظور از اثاثیه وسایلی از قبیل میز , صندلی , قفسه , ماشین تحریر , ماشین حساب و غیره است.
هزینه ساختمان
محلی است كه مؤسسه در آن مستقر می‌باشد و وسایل , مدارك و اسناد مربوط به فعالیتهای مالی در آن نگهداری می‌گردد این نوع دارایی‌ها از اقلام مصرف نشدنی به شمار می‌آیند كه به تدریج مستهلك می‌شوند , تا روزی غیر قابل استفاده گردند.
بدهی‌ها
مبالغی كه یك مؤسسه به افراد و مؤسسات دیگر بدهكار است و یا كلیه مبالغی كه باز پرداخت آنها در تاریخهای معین بر عهده موسسه است بدهی نامیده می‌شود. به عبارت دیگر می‌توان گفت : (ادعایا حق مالی طلبكاران نسبت به دارائیهای یك مؤسسه است )
حقوق صاحبان سرمایه
حقوق صاحبان سرمایه عبارت است از حقوق صاحب یا صاحبان مؤسسه نسبت به دارائی مؤسسه مذكور , در واقع وقتی بدهیها را از دارائیها كسر نمائیم , مانده را حقوق صاحبان سرمایه می‌نامند و یا عبارت دیگر آنچه كه پس از پرداخت بدهیها و تعهدات مؤسسه از دارائیها باقی می‌ماند متعلق به صاحب یا صاحبان مؤسسه است.
ماهیت یك حساب
ساده‌ترین شكل یك حساب دارای سه قیمت می‌باشد : 1- عنوان حساب 2- سمت راست یا بدهكار حساب و 3- سمت چپ یا بستانكار حساب
به دلیل شابهت حساب مذكور به حرف T , به آن حساب T گفته می‌شود. نمونه یك حساب در زیر درج شده است.

دارایی ها وبدهیها
در مؤسسه برنامه ریزی رایانه‌ای افزایش موجودی نقد – یك دارایی – در طرف راست ثبت شد و كاهش در وجه نقد در طرف چپ می‌دانیم كه دو طرف معادله حسابداری (دارایی – بدهی – سرمایه ) باید مساوی باشد بدنبال آن , افزایش و كاهش در بدهیها معكوس افزایش و كاهی در دارائیها ثبت می‌شود بنابراین , افزایش در بدهیها در سمت چپ و كاهش در بدهیها در سمت راست ثبت می‌شود اثراتی كه بدهكار و بستانكار روی دارائیها و بدهیها دارند , بطور خلاصه به صورت زیر است :

سرمایه
حساب سرمایه باثبت بستانكار و باثبت بدهكار كاهش می‌یابد.

برداشت مالك
ممكن است مالك وجه نقد یا دارئیهای دیگری را برای استفاده شخصی برداشت كند. برای ن

شان دادن كاهش سرمایه مالك , برداشت را می‌توان مستقیماً در بدهكار حساب سرمایه ثبت نمود حساب برداشت سرمایه را كاهش می‌دهد. این حساب مانند حسابهای درآمدها و هزینه‌ها در صورت سود و زیان ارائه نمی‌شود. افزایش برداشت مالك در بدهكار و كاهش آن در بستانكار ثبت می‌شود. معمولا حساب برداشت دارای مانده بدهكار است قاعده بدهكار و بستانكار معمولی حساب بداشت به صورت زیر است :

درآمدها و هزینه‌ها

زمانیكه درآمدها تحصیل می‌شود سرمایه مال افزایش می‌یابد بر این اساس , اثر بدهكار و بستانكار حساب درآمد شبیه اثر آنها روی سرمایه است. حسابهای درآمد با بستانكار شدن افزایش و یا بدهكار شدن كاهش می‌یابند. به عبارت دیگر , هزینه‌ها سرمایه را كاهش می‌دهند , در نتیجه در بدهكار ثبت می‌شوند. چون در محاسبه سود خالص , هزینه ها عامل منفی و درآمدها عامل مثبت هستند , منطقی است كه افزایش و كاهش حسابهای هزینه باید عكس حسابهای درآمد باشد بنابراین حسابهای هزینه با ثبت بدهكار , افزایش و با ثبت بستانكار كاهش می‌یابند. اثر بدهكار و بستانكار درآمدها و هزینه‌ها را می‌توان به صورت زیر نشان داد :

ثبت در دفاتر روزنامه
ثبت رویدادهای مالی در دفتر روزنامه را دفتر نویسی می‌گویند. برای هر رویداد مالی ثبت جداگانه‌ای صورت می‌گیرد :
مثال : سرمایه گذاری آقای محمدی به مبلغ 15000000 ریال در مؤسسه در تاریخ 1/1/80 و خرید نقدی اثاثه اداری به مبالغ 7000000 ریال.

دفتر روزنامه عمومی
تاریخ عنوان حسابها و شرح بدهكار بستانكار
روز/ماه صندوق 15000000 15000000
سرمایه آقای محمدی بابت سرمایه گذاری
1/1 اثاثه اداری 7000000
صندوق 7000000
بابت خرید اثاثه به صورت نقد
دفتر كل
دفتر كل عبارت است از دفتری كه حسابها پس از طبقه بندی , به طور جداگانه در آن نگهداری می‌شوند. متداولترین فرم حسابهای دفتر كل , كه نمونه‌ای از آن در زیر ملاحظه می‌شود , در حقیقت همان فرم «T» است.

(فهرست حسابها )

دارائـیهـا بـدهیـها سـرمـایـه
1- صندوق 7- اسناد پردختی 12- سرمایه آقای محمدی 2- حسابهای دریافتی 8- حسابهای پرداختی 13 – برداشت آقای محمدی 3- ملزومات 9- بهره پرداختی 14- خلاصه سود و زیان
4- پیش پرداخت هزینه 10- پیش دریافتها درآمدها
5- اثاثه 11- حقوق پرداختی 15- درآمد خدمات
5- استهلاك انباشته
هزینه‌ها
16- هزینه حقوق
17- هزینه ملزومات
18- هزینه اجاره
19- هزینه بیمه

20- هزینه بهبود
21- هزینه استهلاك

ترازنامه یا صورت وضعیت مالی
ترازنامه یا بیلان عبارتست از صورتی كه وضع مالی یك مؤسسه را در یك تاریخ معین ( غالباً آخرین روز ماه یا سال ) نشان می‌دهد و به همین دلیل به آن صورت وضعیت مالی نیز گفته می‌شود. ترازنامه در واقع همان معادله حسابداری است كه در آن ارقام مربوط به هر یك  دو طرف معادله تفكیك و به طبقه بندی جزئیات نمایش داده شده است. در زیر ترازنامه مؤسسه‌ای را نمایش داده است :
ترازنامه
موسسه خدماتی عد
29/10/1383
دارایی ها : بدهیها :
موجودی‌ نقدی 15750 حسابهای پرداختی 35750
حسابهای دریافتی 22625 اسناد پرداختی 25000
موجودی ملزومات 5250 جمع بدهیها 60750
زمین 45000 حقوق صاحبان سرمایه ك
ساختمان 113250 سرمایه آقای X 209250
اثاثه 68125 جمع بدهیها و حقوق صاحبان سرمایه
جمع دارائیها 270000 270000

ترازنامه صورتی از مایملك (دارایی) و بدهیها یك مؤسسه می‌باشد.

چگونگی تهیه صورت سود و زیان
همانطوری كه اشاره شد , صورت سود و زیان , صورتی است كه چگونگی فعالیتهای مالی و نتیجه آن را در طی یك دوره مالی نشان می‌دهد. این صورت مالی نیز مانند ترازنامه , دارای عنوان مشتمل بر سه سطر به شرح زیر می‌باشد :
سطر اول : نام مؤسسه‌ای كه این صورت مالی برای آن تهیه می‌گردد.
سطر دوم : نام صورت مالی ( صورت سود و زیان )
سطر سوم : دوره مالی كه این صورت برای آن تهیه می‌گردد : كه به صورت : برای سال مالی منتهی به 0000 برای سال 00000 برای ماه نوشته می‌شود.
مثلاً :
جمع دریافتی بابت پركردن دندان بیماران 250000
جمع دریافتی بابت كشیدن دندان بیماران 180000
جمع دریافتی بابت جراحی لثه‌های بیماران 340000
پرداخت حقوق ماهیانه منشی 8000
پرداخت بهای آب مصرفی 650
پرداخت حق المكالمه 2500
مطب دندانپزشكی آقای دكتر همت
صورت سود و زیان
برای مهرماه سال 1380
درآمد :
دریافت بابت پركردن دندان 250000
دریافت بابت كشیدن دندان 180000
دریافت بابت جراحی لثه ها 340000
جمع درآمدها 770000

هزینه حقوق ماهیانه منشی 8000
هزینه بهای آب مصرفی 650
هزینه حق المكالمه 2500
جمه هزینه‌ها 11150
سود ویژه دوره مالی : (758850)

صورت حقوق صاحبان سرمایه
صورت حساب سرمایه یك گزارش برون سازمانی است كه یكی از صورت ها

ی مالی اساسی حسابداری است این صورت مالی محاسبات سرمایه مالك موسسه را در طی دوره مالی نشان می‌دهد و در نهایت نتیجه آن سرمایه پایان دوره مؤسسه را نشان می‌دهد. تاریخ صورت حساب مانند صورت سود و زیان برای یك دروه مالی ( برای سال منتهی به 0000) است و عناصر تشكیل دهنده آن سرمایه اول و بعد سرمایه گذاری مجدد و سودیا زیان ویژه نوشته می‌شود و برداشت هم نوشته می‌شود.

صورت حساب سرمایه
9/1/1380
سرمایه آقای مهرگان 18000000
سود ویژه 758850
كسرو شود : برداشت (150000)
افزایش سرمایه 608850
سرمایه آقای مهرگان در—دوره 2408850
اشكال مختلف ترازنامه
ترازنامه را می‌توان به دو صورت , یكی به شكل گزارشی (عمودی) و دیگر به شكل حسابی (افقی) تهیه نمود.
الف ) طبقه بندی حسابها به حسابهای حقیقی و اسمی
1- حسابهای حقیقی , شامل حسابهای دارای , بدهی و حقوق صاحبان سرمایه می‌باشد.
2- حسابهای اسمی , شامل حسابهای درآمد و هزینه است كه در تهیه سود و زیان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نتیجه می‌تواند , به عنوان حسابهای فرعی , حقوق صاحبان سرمایه به حساب می‌آید.
ب) طبقه بندی حسابها به حسابهای دائمی و موقتی
1- حسابهای دائمی , كه مانده آنه از یك دوره مالی به دوره مالی بعد انتقال پیدا می‌كند مانند (حسابهای دارای , بدهی , حقوق صاحبان سرمایه )
2- حسابهای موقتی , كه در پایان دوره مالی بسته می‌شوند. مانند : حسابهای درآمد و هزینه
ج) طبقه بندی حسابها به حسابهای حقیقی , شخصی و اسمی
1- حسابهای حقیقی : شامل حسابهای دارایی
2- حسابهای شخصی : شامل حسابهای دریافتنی , حسابهای پرداختی و حساب سرمایه
3- حسابهای اسمی : كه همان حسابهای موقتی و مربوط به حسابهای درآمد و هزینه می‌باشد.
تراز آزمایشی

از آنجایی كه ثبتهای حسابداری به صورت دو طرفه انجام می‌پذیرد. معمولاً حسابداران برای حصول اطمینان از صحت ثبت عملیات و درستی حسابها , در فواصل زمانی مختلف فهرستی از مانده حسابها تهیه می‌كنند. این فهرست تراز آزمایشی یا خلاصه دفتر كل ( چون مجموعه حسابهای هر مؤسسه دفتر كل آن مؤسسه را تشكیل می‌دهد ) نامیده می‌شود.
مؤسسه خدماتی
تراز آزمایشی
31/3/13
نام حساب شماره مانده بدهكار مانده بستانكار
صندوق 11 1000000
جمع پرداختی 22 50000
برداشت 32 60000
سرمایه 41 1160000
جمع 1210000 1210000
كشف اشتباهات و تصحیح حسابها
تراز آزمایشی , معمولاً به منظور كمك در كشف و تصحیح اشتباهات ناشی از عملیات دفتر داری و محاسبات مربوط و نیز به عنوان مبنای تهیه صورتهای مالی , مورد استفاده حسابداران قرار می‌گیرد , اشتباهاتی را كه در طی عملیات دفترداری و حسابداری پیش می‌آید. می‌توان به دو گروه تقسیم نمود :
الف ) اشتباهاتی كه موجب عدم توازن , ستونهای تراز آزمایشی می‌شوند.
ب ) اشتباهاتی كه در توازن ستونهای تراز آزمایشی اثر ندارد.
اشتباهاتی كه موجب عدم توازن ستونهای تراز آزمایشی می‌شوند.
اگر جمع ستونهای بدهكار و بستانكار تراز آزمایشی , با یكدیگر مساوی نباشد , ممكن است اشتباهاتی از نوع , آنچه كه در زیر آمده است در طی عملیات حسابداری رخ داده باشد.
1- اشتباه در نقل اعداد از دفتر روزنامه , به حسابهای دفتر كل
2- ثبت مبلغی در بدهكار یك حساب به جای این كه در بستانكار ثبت گردد و بالعكس
3- اشتباه در مانده گیری حسابها
4- اشتباه در نقل مبلغ مانده حسابها به تراز آزمایشی
5- اشتباه در جمع ستون بدهكار و بستانكار تراز آزمایشی
6- انتقال مانده بدهكار یك حساب به ستون بستانكار تراز آزمایشی و بالعكس
برای یافتن اشتباهات فوق , بهتر است كه صحت عملیات به ترتیب معكوس فهرست داده شده , كنترل گردد. یعنی ابتدا اطمینان پیدا كنیم كه مانده‌های بدهكار و بستانكار به طور صحیح در ستونهای بدهكار و بستانكار تراز آزمایشی ثبت شده است. بعد جمع مانده‌های بدهكار و بستانكار امتحان شود و به همین ترتیب , عملیات را یكی , یكی از پایین به بالا مورد آزمایش قرار دهیم.
برای این كه این نوع اشتباهات آسانتر و سریعتر پیدا شود , حسابداران شیوه‌هایی را به كار می‌برند , كه در زیر به توضیح آن می‌پردازیم :
الف ) در صورتی كه جمع ستونهای بدهكار و بستانكار تراز آزمایشی توازن

نداشته باشد , تفاوت بین این دو مبلغ را به دست می‌آوریم , زیرا ممكن است دریافتن علت اختلاف كمك نماید. (مثلا ممكن است , یك مانده بدهكار و یا یك مانده بستانكار به همان مبلغ به تراز آزمایشی منتقل نشده باشد ) به عنوان مثال , اگر جمع ستون بدهكار 1820000 ریال و جمع ستون بستانكار 1850000 ریال باشد ممكن است یك مانده بدهكار به مبلغ (1820000 – 1850000) 30000 ریال در تهیه تراز آزمایشی از قلم افتاده باشد.
ب ) اگر تفاوت بین جمع ستونهای بدهكار و بستانكار تراز آزمایشی بر دو قابل قسمت باشد , نشان دهنده آن است كه یك مانده بدهكار در ستون بستانكار و یا بر عك

س ثبت گردیده است. در مثال مربوط به بند الف , ممكن است یا مانده بدهكار به مبلغ 15000 ریال در ستون بستانكار نوشته شده باشد و یا برعكس.
ج ) اگر تفاوت بین جمع ستونهای بدهكار و بستانكار تراز آزمایشی بر نه قابل قسمت باشد. ممكن است دو نوع اشتباه رخ داده باشد اول این كه , در نقل یك مبلغ به تراز ازمایشی , آن را ده صد و000 برابر , بزرگ یا كوچك كرده باشند. مثلا به جای 2500 ریال مبلغ 25000 ریال به 250 ریال نوشته شده باشد. دوم اینكه , ارقام یك مبلغ جابه جا گردیده باشد. یعنی به جای 1250 ریال جمع 1520 ریال نوشته شده باشد.
اشتباهاتی كه در توازن ستونهای تراز آزمایشی اثر ندارند.
در صورت مساوی بودن جمع ستونهای بدهكار و بستانكار تراز آزمایشی می‌توان اطمینان حاصل كرد كه :
1- كلیه مبالغی كه در بدهكار حسابها ثبت گردیده , برابر با مبالغی است كه در بستانكار حسابها ثبت شده است
2- مانده بدهكار و بستانكار حسابها به درستی محاسبه و به تراز آزمایشی نقل شده است.
3- جمع ستونهای بدهكار و بستانكار تراز آزمایشی صحیح است.
مهمترین اشتباهات به شرح زیر می‌باشد :
1- از قلم افتادن ثبت یك یا چند معادله در دفتر روزنامه
2- از قلم افتادن نقل چند آرتیكل ثبت شده در دفتر روزنامه به دفتر كل
3- ثبت یك معامله در دفاتر به مبلغی كمتر یا بیشتر از مبلغ واقعی آن
4- بدهكاریا بستانكار كردن یك حساب به جای حسابی دیگر
5- اشتباه یكسان در تعیین مانده بدهكار یك حساب و مانده بستانكار حسابی دیگر
6- ثبت بیش از واقع مبلغ یك معامله و ثبت كمتر از واقع مبلغ معامله دیگر در یك حساب , به طوری كه مبلغ اشتباه در هر دو مورد یكسان باشد.
تصحیح اشتباهات و ثبت آنها در حسابها
تصحیح اشتباهات فوق , با توجه به نوع اشتباه و تاریخ كشف آن به سه دسته تقسیم می‌شود :
1- تصحیح اشتباهاتی كه در دوره مالی جاری كشف می‌شوند و نیازی به ثبت آرتیكل جدید , جه اصلاح ندارند , مهمترین این اشتباهات عبارت است از :
الف ) اشتباه در نام حساب , یا مبلغ آن در آرتیكل ثبت شده در دفتر روزنامه و كشف آن قبل از نقل به حسابهای مربوط در دفتر كل برای تصحیح این اشتباه كافیست كه روی نام حساب و یا مبلغ خط كشیده , عنوان و یا مبلغ صحیح نوشته شود. 1
فرض می‌كنیم كه در ثبت مربوط به خرید ملزومات به طور نقد به مبلغ 18500 ریال در دفتر روزنامه عمومی حسابدار فروشگاه اسدی , اشتباهاً مبلغ 16500 ریال را نوشته باشد پس

از كشف اشتباه , با كشیدن خطی بر روی مبلغ آن را تصحیح می‌نماید.

دفتر روزنامه
تاریخ شرح بدهكار بستانكار
5/4 ملزومات 18500
صندوق 1850
خرید ملزومات به طور نقد
ب ) اشتباه در نقل مبلغ از دفتر روزنامه به دفتر كل كه برای تصحیح آن , روی مبلغ اشتباه در دفتر كل خط كشیده , مبلغ صحیح در بالای آن نوشته می‌شود.

دفتر كل
تاریخ شرح بدهكار بستانكار تشخیص
5/4 خرید ملزومات به طور نقد 18500 18500 بد
2- تصحیح اشتباهاتی كه در دوره مالی جاری كشف می‌شوند و نیاز به ثبت آرتیكل جدید , جهت اصلاح اشتباه را دارند , از این نوع اشتباهات , بدهكار كردن یك حساب به جای بستانكار كردن آن و بالعكس و یا اشتباه در عنوان حساب و كشف اشتباه پس از انتقال آن از دفتر روزنامه به دفتر كل را می‌توان نام برد. برای تصحیح این اشتباهات باید دو نكته را توجه كنید :
مثلاً فرض می‌كنیم كه در تاریخ اول خرداد ماه : آموزشگاه زبان انگلیسی یك ماشین تحریر لاتین به ارزش 250000 ریال به طور نقد خریده باشد

تاریخ شرح بدهكار بستانكار
از خرداد صندوق 250000
اثاثه 2500000
تجدید اثاثه به طور نقد
وی در تاریخ دهم خرداد ماه پس از انتقال مبالغ فعالیتهای مالی مذكور به دفتر كل متوجه اشتباه خود گردید , و این طور تجزیه و تحلیل نمود كه با خرید ماشین تحریر به طور نقد می‌بایست حساب اثاثه , بدهكار و حساب صندوق بستانكار می‌گردید. در نتیجه باید ثبت نماید , كه از یك طرف , ثبت قبلی را خنثی نماید و از طرف دیگر , ثبت صحیح را نشان دهد.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
با سلام،محصول دانلودی مقاله اصول حسابداری آماده ارائه به شما پژوهنده عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله اصول حسابداری هدایت میشوید
مقاله اصول حسابداری

دانلود این فایل

مقاله توسعه تکنولوژی انرژی زیست توده از ضایعات برنج در نواحی شالیزاری کشور راهبردی برای مدیریت پایدار انرژی و محیط زیست

 مقاله توسعه تکنولوژی انرژی زیست توده از ضایعات برنج در نواحی شالیزاری کشور راهبردی برای مدیریت پایدار انرژی و محیط زیست

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله توسعه تکنولوژی انرژی زیست توده از ضایعات برنج در نواحی شالیزاری کشور راهبردی برای مدیریت پایدار انرژی و محیط زیست دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله توسعه تکنولوژی انرژی زیست توده از ضایعات برنج در نواحی شالیزاری کشور راهبردی برای مدیریت پایدار انرژی و محیط زیست کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله توسعه تکنولوژی انرژی زیست توده از ضایعات برنج در نواحی شالیزاری کشور راهبردی برای مدیریت پایدار انرژی و محیط زیست،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله توسعه تکنولوژی انرژی زیست توده از ضایعات برنج در نواحی شالیزاری کشور راهبردی برای مدیریت پایدار انرژی و محیط زیست :


محل انتشار: دومین کنفرانس بین المللی دستاوردهای نوین در علوم مهندسی و پایه
تعداد صفحات:10
نویسنده(ها):
عبدالله باقری نشانی – کارشناس ارشد سازمان تحقیقات ،موزش و ترویج کشاورزی- مرکز ترویج و توسعه تکنولوژی هراز (نویسنده مسئول)
کجسم شگن فئتیی – استاد دانشگاه پیام نور
محمد خالدی – استادیار موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی
علی اکبر زراعی – کارشناس ارشد سازمان تحقیقات ،موزش و ترویج کشاورزی- مرکز ترویج و توسعه تکنولوژی هراز

چکیده:
امروزه انرژی نیروی محرکه اصلی چرخههای عظیم صنعت در جهان است و متاسفانه منابع اصلی و مرسوم تولید آن با توجه به روند کنونی فزاینده رشد جمعیت و و مصرف انرژی، رو به اتمام است. بنابراین کشورها به دنبال یافتن منابع انرژی جایگزین برای سوختهای فسیلی هستند که در این میان انرژی زیست توده (Biomass) از جایگاه ویژهای برخوردار بوده و بخش عمده ای از آن را می توان از ضایعات محصولات کشاورزی بدست آورد. در بین محصولات زراعی کشور ایران، برنج بعد از گندم دومین محصول استراتژیک کشور محسوب می شود. بر اساس آمار سازمان خوار و بار جهانی (فائو) و آمار وزارت جهاد کشاورزی سالانه تقریباً 563 هزار هکتار از اراضی کشور به کشت برنج اختصاص می یابد که از آن تقریباً بیش از دو میلیون تن شلتوک برداشت می گردد. در خلال عملیات برداشت و پس از خرمن کوبی در اغلب مناطق به غیر از دانه های شلتوک، باقی بخش های گیاه برنج بلااستفاده در طبیعت رها میشود. در فرآیند تبدیل شلتوک به برنج سفید از محصولات جانبی مانند پوسته و سبوس نیز استفادهی مناسبی به عمل نمیآید و حال آنکه با برنامه ریزی میتوان از این ضایعات به عنوان منبعی برای تولید انرژی زیست توده استفاده نمود.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
عنوان محصول دانلودی: مقاله توسعه تکنولوژی انرژی زیست توده از ضایعات برنج در نواحی شالیزاری کشور راهبردی برای مدیریت پایدار انرژی و محیط زیست
یکی از بهترین فایل ها در این موضوع پیش روی شماست. فهرست ، چکیده و لینک دانلود مربوط به مقاله توسعه تکنولوژی انرژی زیست توده از ضایعات برنج در نواحی شالیزاری کشور راهبردی برای مدیریت پایدار انرژی و محیط زیست را در ادامه مطلب ببینید
مقاله توسعه تکنولوژی انرژی زیست توده از ضایعات برنج در نواحی شالیزاری کشور راهبردی برای مدیریت پایدار انرژی و محیط زیست

دانلود این فایل

مقاله تاثیر همکنش بور و روی بر عملکرد و درصد قند چغندرقند در منطقه اقلید استان فارس

 مقاله تاثیر همکنش بور و روی بر عملکرد و درصد قند چغندرقند در منطقه اقلید استان فارس

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله تاثیر همکنش بور و روی بر عملکرد و درصد قند چغندرقند در منطقه اقلید استان فارس دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاثیر همکنش بور و روی بر عملکرد و درصد قند چغندرقند در منطقه اقلید استان فارس کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تاثیر همکنش بور و روی بر عملکرد و درصد قند چغندرقند در منطقه اقلید استان فارس،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاثیر همکنش بور و روی بر عملکرد و درصد قند چغندرقند در منطقه اقلید استان فارس :


محل انتشار: همایش ملی پدافند غیر عامل در بخش کشاورزی
تعداد صفحات: 1
نویسنده(ها):
صدیقه زارعی – فارغ التحصیل کارشناسی ارشد زراعت دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج

چکیده:
به منظور بررسی همکنش بور و روی بر عملکرد و درصد قند چغندرقند رقم دورتی در منطقه اقلید آزمایشی به صورتفاکتوریل در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی با بیست تیمار در سه تکرار در سال 1387 به اجرا درآمد. تیمارهای کودی عبارت بودند از 4 سطح روی (0، 25، 50 و 75 کیلوگرم سولفات روی در هکتار) و 5 سطح بور(0، 25، 50، 75 و 100 کیلوگرم اسید بوریک در هکتار) که به صورت مصرف خاکی بلافاصله قبل از کشت استفاده شدند. کاشت در اواسط اردیبهشت ماه انجام شد و در مرحله رشد فعال ( 90 روز پس از سبز شدن) از برگهای گیاه نمونه برداری و غلظت روی و بور آنها اندازه گیری شد. در اواسط آبان ماه بارعایت حاشیه، بوته های وسط هر کرت برای اندازه گیری عملکرد برداشت و از هر کرت نمونه ای به صورت خمیر تهیه و برایاندازه گیری خواص کیفی به آزمایشگاه مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر کرج ارسال گردید. بررسی نتایج تجزیه واریانسنشان داد که اثر اصلی اسیدبوریک بر عملکرد ریشه، عملکرد شکر، درصد قند، درصد قند خالص، غلظت روی و بور در برگ معنیدار بوده است، بطوریکه بالاترین عملکرد ریشه، عملکرد شکر، درصد قند، درصد قند خالص، غلظت روی و بور در برگ از کاربرد25 کیلوگرم در هکتار اسید بوریک حاصل شد. همچنین اثر اصلی سولفات روی بر غلظت روی در برگ و غلظت بور در برگ معنیدار بوده است. همکنش بور و روی بر عملکرد ریشه، عملکرد شکر، درصد قند، درصد قند خالص و ناخالصی های ریشه معنی داربوده است. بالاترین عملکرد ریشه ( 63000 کیلوگرم در هکتار) و بالاترین عملکرد شکر( 9991 کیلوگرم در هکتار) از عدم مصرف اسید بوریک و کاربرد 75 کیلوگرم سولفات روی در هکتار حاصل شد که به ترتیب نسبت به تیمار شاهد 44 و 53/73 درصد افزایش نشان داد. بالاترین درصد قند (20/71)و بالاترین درصد قند خالص (17/37) از مصرف توأم 25 کیلوگرم اسیدبوریک و 50 کیلوگرم سولفات روی در هکتار حاصل شد همچنین از این تیمار کودی کمترین ناخالصی های ریشه بدست آمد. با توجه به اینکه تیمار 25کیلوگرم اسید بوریک و 50 کیلوگرم سولفات روی با تیمار 75 کیلوگرم سولفات روی در هکتار تفاوت آماری نداشته است، بنابراینبه نظر می رسد مصرف 75 کیلوگرم سولفات روی در هکتار یا مصرف توأم 25 کیلو گرم اسید بوریک و 50 کیلوگرم سولفات رویجهت این رقم چغندر قند تحت شرایط اقلیمی و خاکی مشابه محل آزمایش می تواند مناسب باشد، و تصمیم گیری نهایی منوط بهانجام محاسبات اقتصادی ودر نظر گرفتن مسائل زیست محیطی می باشد.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت مقاله تاثیر همکنش بور و روی بر عملکرد و درصد قند چغندرقند در منطقه اقلید استان فارس وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله تاثیر همکنش بور و روی بر عملکرد و درصد قند چغندرقند در منطقه اقلید استان فارس

دانلود این فایل

مقاله بررسی منابع آلاینده های فلزات سنگین در چشمه های آب شرب استان کردستان

 مقاله بررسی منابع آلاینده های فلزات سنگین در چشمه های آب شرب استان کردستان

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی منابع آلاینده های فلزات سنگین در چشمه های آب شرب استان کردستان دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی منابع آلاینده های فلزات سنگین در چشمه های آب شرب استان کردستان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسی منابع آلاینده های فلزات سنگین در چشمه های آب شرب استان کردستان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی منابع آلاینده های فلزات سنگین در چشمه های آب شرب استان کردستان :

محل انتشار: هفتمین همایش ملی بهداشت محیط

تعداد صفحات: 1

نویسنده(ها):

لیلا مهرپرتو –
فرشاد لویزه –
محمود مهرپرتو –

چکیده:

چند سال پیش در کشور لهستان پژوهشی صورت گرفت تحت عنوان «فاز ویژه ارتباط فلزات سنگین در رسوبات رودخانه ویستولا لهستان» در این پروژه تحقیقی رود ویستولا با توجه به توپوگرافی منطقه و منابع آلوده کننده موجود در مسیر رودخانه از بالا به پائین به چندین ایستگاه تقسیم گردیده و از هر ایستگاه نمونه برداری رسوبی صورت پذیرفته. نتایج حاصل از آنالیز نمونه ها در آزمایشگاه به کمک نرم افزارهای آماری تحلیل شده است. با الگوبرداری از این کار تحقیقاتی چندین طرح مشابه در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، در دستور کار دپارتمان ژئوشیمی معاونت اکتشاف سازمان قرار گرت. یکی از این طرحها، طرح «بررسی منشاء و میزان آلودگی فلزات سنگین در چشمه های استان کردستان» بوده که عنوان پژوهش حاضر می باشد. البته به دلیل وسعت طرح در این مقاله به چهار منطقه سنندج، گلین، کلیه گلان و سرنجیانه می پردازیم. با توجه به بیماریهای اپیدمی و مزمنی که در استان رواج داشته و دارد و تحقیقات نشان میداد که این بیماریهای ناشی از مصرف آب آلوده توسط سکنه بوده بنا به تقاضای استانداری کردستان طرح مزبور به سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور واگذار شد. در سالهای 1380 و 1381 نمونه برداری از آبها و رسوبات کردستان با توجه به نقشه ژئوشیمیایی منطقه و نیز مطالعات صحرایی و اطلاعات اولیه آماری صورت گرفته (لویزه و قهرمانی) و ایستگاههایی با توجه به طراحی نمونه برداری (Asmpling) و بازدیدهای صحرایی و در نظر گرفتن جمعیت، کاربری اراضی، ترکیب سنگ شناسی و ژئومورفولوژی و ; منطقه در نظر گرفته و نمونه های رسوبی با وزن یک کیلوگرم برداشت گردید. در آزمایشگاههای نمونه کوبی و ICP، نمونه های آماده سازی و آنالیز شد و داده پردازی های مربوطه در نرم افزار آماری (Excel) انجام گرفت. با توجه به مکانیسم گسلش و ترکیب سنگ شناسی منطقه (عمدتاً اولترابازیمک) و فقدان صنایع سبک و سنگین و عدم فعالیتهای جدی و معدنی و کشاورزی صنعتی و ; در استان می توان بیان داشت که عمده آلودگی آب منطقه منشاء ژئوژنیک دارد. شایان ذکر است که آلودگی به عناصری نظیر Cr, Zn,V و در برخی مناطق P, Ni, Co در حد بالایی بوده است که این می تواند ناشی از ژئومورفولوژی و ترکیب سنگ شناسی منطقه باشد که عناصر فلزات سنگین به راحتی آزاد شده و وارد محیط طبیعی می شوند.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم
با سلام،محصول دانلودی مقاله بررسی منابع آلاینده های فلزات سنگین در چشمه های آب شرب استان کردستان آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله بررسی منابع آلاینده های فلزات سنگین در چشمه های آب شرب استان کردستان و بررسی کامل هدایت میشوید

مقاله بررسی منابع آلاینده های فلزات سنگین در چشمه های آب شرب استان کردستان

دانلود این فایل

مقاله بررسی عددی اثرات جابه جایی موقعیت بال بر روی محدوده پایداری موشک پدافندی و اعتبارسنجی آن با نتایج تجربی

 مقاله بررسی عددی اثرات جابه جایی موقعیت بال بر روی محدوده پایداری موشک پدافندی و اعتبارسنجی آن با نتایج تجربی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی عددی اثرات جابه جایی موقعیت بال بر روی محدوده پایداری موشک پدافندی و اعتبارسنجی آن با نتایج تجربی دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی عددی اثرات جابه جایی موقعیت بال بر روی محدوده پایداری موشک پدافندی و اعتبارسنجی آن با نتایج تجربی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسی عددی اثرات جابه جایی موقعیت بال بر روی محدوده پایداری موشک پدافندی و اعتبارسنجی آن با نتایج تجربی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی عددی اثرات جابه جایی موقعیت بال بر روی محدوده پایداری موشک پدافندی و اعتبارسنجی آن با نتایج تجربی :


محل انتشار: بیست و دومین کنفرانس سالانه مهندسی مکانیک
تعداد صفحات:8
نویسنده(ها):
جواد حیدری – ایران،تهران،اتوبان بابایی، دانشگاه جامع امامحسین (ع)، دانشکده مکانیک و هوافضا
فرهاد قدک – ایران،تهران،اتوبان بابایی، دانشگاه جامع امامحسین (ع)، مرکز تحقیقات قدر
حسن محمدخانی – ایران،تهران، خیابان آزادی، دانشگاه صنعتی شریف، دانشکده هوافضا

چکیده:
امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون پردازنده های محاسباتی و افزایش سرعت محاسبات و همچنین عدم کارآیی روشهای تحلیلی در مدلهای پیچیده و هزینه بالای روشهای تجربی، استفاده از روشهای عددی جهت شبیه سازی جریان، اهمیت بیشتری پیدا کرده است. در این تحقیق، به بررسی عددی اثرات جابه جایی موقعیت بال بر روی محدوده پایداری پرداخته شده است. به همین منظور بررسی روی پنج مدل مختلف، شامل جابه جایی بال در پنج موقعیت در راستای محور طولی بدنه در رژیم مافوق صوت و اعداد ماخ 1/5 و 3/5 و زوایای حمله صفر تا 20 درجه انجام شده است. از آنجاکه حل عددی جریان روی این مدلها نیازمند سرعت پردازش و حافظهبالایی است، از سیستم پردازش موازی استفاده گردیده است. در این شبیه سازی از معادلات جریان مغشوش ناویر استوکس تراکم پذیر سه بعدی پایا استفاده شده و برای حل عددی، از روش حجم محدود و حل کننده بر مبنای چگالی با فرمول بندی صریح و دقت مرتبه اول استفاده شده است. سیال به کار رفته، هوا با چگالی گاز ایده ال انتخاب و از شبکه بی سازمان و مدل آشفتگی K–RNG استفاده شده است. نتایج حاصله، موقعیت مناسب بال جهت کاهش اثرات تداخلی و کاهش حاشیه استاتیکی و مانورپذیری موشک مورد نظر را در بر دارد. به منظور اعتبارسنجی و اطمینان از صحت نتایج بدست آمده، نتایج یکی از مدلها با نتایج موجود از تست تونل باد همان مدل که در دانشگاه امام حسین(ع) انجام شده، مقایسه گردید و مشخص شد که نتایج همخوانی بسیار خوبی با همدیگر دارند.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
عنوان محصول دانلودی: مقاله بررسی عددی اثرات جابه جایی موقعیت بال بر روی محدوده پایداری موشک پدافندی و اعتبارسنجی آن با نتایج تجربی
یکی از بهترین فایل ها در این موضوع پیش روی شماست. فهرست ، چکیده و لینک دانلود مربوط به مقاله بررسی عددی اثرات جابه جایی موقعیت بال بر روی محدوده پایداری موشک پدافندی و اعتبارسنجی آن با نتایج تجربی را در ادامه مطلب ببینید
مقاله بررسی عددی اثرات جابه جایی موقعیت بال بر روی محدوده پایداری موشک پدافندی و اعتبارسنجی آن با نتایج تجربی

دانلود این فایل

بررسی وشناسایی عوامل موثر برکیفیت مالیات درایران بااستفاده ازتحلیل عاملی

بررسی وشناسایی عوامل موثر برکیفیت مالیات درایران بااستفاده ازتحلیل عاملی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

بررسی وشناسایی عوامل موثر برکیفیت مالیات درایران بااستفاده ازتحلیل عاملی دارای 28 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی وشناسایی عوامل موثر برکیفیت مالیات درایران بااستفاده ازتحلیل عاملی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسی وشناسایی عوامل موثر برکیفیت مالیات درایران بااستفاده ازتحلیل عاملی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسی وشناسایی عوامل موثر برکیفیت مالیات درایران بااستفاده ازتحلیل عاملی :

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس ملي حسابداري و مديريت

تعداد صفحات :28

چکیده مقاله:

پژوهش حاضرباهدف شناسایی عوامل موثر برکیفیت مالیات انجام شده است.دراین راستا پس از دومرحله توزیع پرسشنامه وتحلیل نتایج به دست آمده ازآنها، 27شاخص به عنوان مهم ترین شاخصای موثربرکیفیت مالیات حاصل شد. پس از قراردادن این 27شاخص درپرسشنامه نهایی و توزیع آن ، ازروش تحلیل عاملی جهت تجزیه وتحلیل اطلاعات وتقلیل متغییرها استفاده گردیدنتایج به دست آمده ازتحلیل عاملی نشان دادکه درحدود 19/88 درصدکل واریانس متغییرها توسط پنج عامل قابل توجیه است وحدود 81/11 درصد بقیه واریانس به وسیله متغییرهای دیگری توضیح داده میشودکه اندازه گیری نشده است. درنتیجه پنج عامل به عنوان مهمترین عوامل موثربرکیفیت مالیات شناسایی شد.این پنج عامل به ترتیب اهمیت عبارت از: 1) گسترش فرهنگ وقوانین مالیاتی 2) شاخص ها ومعیارهای اقتصادی وصول مالیات 3) افزایش آموزش کارکنان وآگاهی مودیان 4) مکانیزه کردن مالیات ستاینی 5) هزینه وزمان وصول مالیات

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی بررسی وشناسایی عوامل موثر برکیفیت مالیات درایران بااستفاده ازتحلیل عاملی وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسی وشناسایی عوامل موثر برکیفیت مالیات درایران بااستفاده ازتحلیل عاملی شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسی وشناسایی عوامل موثر برکیفیت مالیات درایران بااستفاده ازتحلیل عاملی

دانلود این فایل

بررسی رابطه مشارکت های فردی با رفتار شهروندی سازمانی در شرایط بحران ( مطالعه موردی شهرداری مشهد)

بررسی رابطه مشارکت های فردی با رفتار شهروندی سازمانی در شرایط بحران ( مطالعه موردی شهرداری مشهد)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

بررسی رابطه مشارکت های فردی با رفتار شهروندی سازمانی در شرایط بحران ( مطالعه موردی شهرداری مشهد) دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی رابطه مشارکت های فردی با رفتار شهروندی سازمانی در شرایط بحران ( مطالعه موردی شهرداری مشهد) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسی رابطه مشارکت های فردی با رفتار شهروندی سازمانی در شرایط بحران ( مطالعه موردی شهرداری مشهد)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسی رابطه مشارکت های فردی با رفتار شهروندی سازمانی در شرایط بحران ( مطالعه موردی شهرداری مشهد) :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : هشتمين کنفرانس بين المللي مديريت جامع بحران

تعداد صفحات :24

چکیده مقاله:

در عصر حاضر نیروی انسانی یکی از مهمترین شاخص های پیشرفت و توسعه یافتگی جوامع بشمار می رود وکشوری می تواند مسیر رشد و بالندگی را طی نماید که با مشارکت تمامی اقشار جامعه زمینه های لازم برای شکوفایی استعدادهای نهفته و بهره گیری از امکانات مادی، انسانی و فرهنگی جامعه را فراهم آورد.وقتی مشارکت در سازمانی پیاده شود، تمام کارکنان وجود خود را محترم،با ارزش،کارساز یافته و خود را در سرنوشت سازمان سهیم می دانند و نسبت به سازمان تعهد پیدا میکنند.بنابراین دخالت و مشارکت کارکنان در تصمیم گیری های سازمان و بکارگیری نظرات آنان بویژه در شرایط بحران در عمل باعث افزایش حس مسئولیت پذیری و تعهد در قبال تصمیمات اتخاذ شده می گردد و مدیران باید کارکنان را در پیشبرد امور سازمانی با توجه به صلاحیت و کارایی شان سهیم نموده و به نظرات آنها در خصوص مسائل سازمانی احترام قائل شوند و از این طریق تعهد کارکنان را به سازمان افزایش دهند. در بین ابعاد مشارکت فردی کارکنان در سازمان، از منظر میزان همبستگی با رفتار سازمانی تفاوت زیادی وجود ندارد چرا که میزان همبستگی این ابعاد تا حدودی نزدیک به یکدیگر می باشد. با این همه بعد مشارکت در ارائه پیشنهادات و ایده های نوآورانه (با میزان همبستگی 0.548) نسبت به سایر ابعاد، همبستگی قویتری با رفتار شهروندی سازمانی کارکنان دارد. سطح معناداری کلیه آزمون ها 0.000 شده که از 0.05 کمتر می باشد و این نشان می دهد که آزمون های برقرار شده معنادار می-باشند و می توان به نتایج حاصل شده از پژوهش اتکا کرد.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم
با سلام،محصول دانلودی بررسی رابطه مشارکت های فردی با رفتار شهروندی سازمانی در شرایط بحران ( مطالعه موردی شهرداری مشهد) آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل بررسی رابطه مشارکت های فردی با رفتار شهروندی سازمانی در شرایط بحران ( مطالعه موردی شهرداری مشهد) و بررسی کامل هدایت میشوید

بررسی رابطه مشارکت های فردی با رفتار شهروندی سازمانی در شرایط بحران ( مطالعه موردی شهرداری مشهد)

دانلود این فایل

بررسی خشکسالی شهرستان جاجرم با شاخص SPI

بررسی خشکسالی شهرستان جاجرم با شاخص SPI

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

بررسی خشکسالی شهرستان جاجرم با شاخص SPI دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی خشکسالی شهرستان جاجرم با شاخص SPI کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسی خشکسالی شهرستان جاجرم با شاخص SPI،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسی خشکسالی شهرستان جاجرم با شاخص SPI :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولين کنفرانس بين المللي علوم جغرافيايي

تعداد صفحات :4

چکیده مقاله:

خشکسالی از جمله اصلی ترین و قدیمی ترین بلایای طبیعی است که انسانها از دیر باز با آن آشنا بوده اند. در واقع میزان خشکسالی مقایسه نسبی بین میزان بارندگی هر منطقه در آن سال با میانگین بارندگی در سال های گذشته می باشد. پیش بینی خشکسالی نقش مهمی در طراحی و مدیریت منابع طبیعی، سیستم های منابع آب، تعیین نیاز آبی گیاه و … ایفا می نماید. در این تحقیق، به منظور بررسی فراوانی وقوع خشکسالی از شاخص خشکسالی SPI سالانه استفاده شده است. به این منظور پس از اخذ آمار و اطلاعات ایستگاه سینوپتیک شهرستان جاجرم و با استفاده از برنامه نویسی Excel آمار بارندگی سالانه در طول دوره 8 ساله (1392-1385) مورد استفاده قرار گرفت؛ و با توجه به مقادیر SPI سالانه در طول دوره آماری، وضعیت خشکسالی هر سال مشخص گردید. آنگاه جدول فراوانی وقوع خشکسالی تهیه شد. بررسی ها نشان می دهد که به طور کلی بیشترین فراوانی وضعیت رطوبتی (دوره سالانه) در محدوده نسبتا مرطوب و نزدیک به نرمال می باشد. ضمن آنکه در همه ساله های مورد بررسی، سال 1392 یک وضعیت خیلی مرطوب، و سال 1393 وضعیت نسبتا خشک در منطقه حاکم بوده است.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی بررسی خشکسالی شهرستان جاجرم با شاخص SPI وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسی خشکسالی شهرستان جاجرم با شاخص SPI شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسی خشکسالی شهرستان جاجرم با شاخص SPI

دانلود این فایل

مقاله بررسی نماهای شهری فواصل 1300 تا 1367 و ارائه اصول زیبایی شناسی نما به منظور ارتقای کیفیت فضاهای شهری)نمونه موردی خیابان ناصر خسرو

 مقاله بررسی نماهای شهری فواصل 1300 تا 1367 و ارائه اصول زیبایی شناسی نما به منظور ارتقای کیفیت فضاهای شهری)نمونه موردی خیابان ناصر خسرو

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی نماهای شهری فواصل 1300 تا 1367 و ارائه اصول زیبایی شناسی نما به منظور ارتقای کیفیت فضاهای شهری)نمونه موردی خیابان ناصر خسرو دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی نماهای شهری فواصل 1300 تا 1367 و ارائه اصول زیبایی شناسی نما به منظور ارتقای کیفیت فضاهای شهری)نمونه موردی خیابان ناصر خسرو کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسی نماهای شهری فواصل 1300 تا 1367 و ارائه اصول زیبایی شناسی نما به منظور ارتقای کیفیت فضاهای شهری)نمونه موردی خیابان ناصر خسرو،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی نماهای شهری فواصل 1300 تا 1367 و ارائه اصول زیبایی شناسی نما به منظور ارتقای کیفیت فضاهای شهری)نمونه موردی خیابان ناصر خسرو :


محل انتشار: اولین همایش منطقه ای معماری و شهرسازی
تعداد صفحات:18
نویسنده(ها):
آیدا کیانفر – دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی شهری دانشگاه تهران-

چکیده:
تهران مظهر تحولات شهرسازی دوران مدرن در ایران است و حداقل طی دهه های نخست قرن شمسی حاضر ،تنها موقعیتی بود که تمامی نشانه های دخالت نوگرایانه را بهه طهور تمهاک وکمها در خهود اهای داد . بها ورودمدرنیسم در ایران در دوران پهلوی نمود عینی خود را در دگرگونی های کالبهدی -فضهایی بهه عنهوان نمهادی از تجدد و تجدد گرایی را با گذار از معماری درونگرا به معماری برون گهرای اهدارخ خیابهان هها نمایهان سهاخت .برونگرایی به صورت قرارگیری تک بنا در مجاورت معبر اصلی )خیابان ( با کاربری خدماتی ،تجاری و تفریحهی تظاهر میکند و رفته رفته فضاهای شهری با کالبد تعریف شدخ ،رواج یافت . بنابراین سیما و کالبد فضا ،بخشیادایی ناپذیر از تعریف فضای شهری شد و نماهای شهری با سبک های مختلف معماری بازگو کننهدخ هویهت و سیر شکل گیری شهرها شدند اما امروزخ این روند تواه و اهمیت بهه نماههای شههری و رعایهت اصهو زیبهاییشناسی و هویت دهندگی به فضا نادیدخ انگاشته شدخ است و نماههای شههری بهدون تواهه بهه اصهو زیبهاییشناسی روز به روز بیشتر می شود .هدف از این نوشتار اسهتخراج اصهو و راهکارههای مهورر بهر ارتنهای انبهه زیبایی شناسی نماهای شهری و ارتباط آن در ایجاد فضایی پویا و سهرزندخ در شههر اسهت . روش تحنیه بکهارگرفته شدخ در این نوشتار استفادخ از روش تحنینی توصیفی-تحلیلهی و برداشهت ههای میهدانی و کتابخانهه ای است . بر این اساس فرایند کار شناخت نماهای خیابان ناصهر خسهرو حدافاصهل خیابهان 51 خهرداد و خیابهان امیرکبیر و تحلیل آن و ارائه اصو و قواعدی برای نماهای شهری در بافت های کهن شهری است

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
با سلام،محصول دانلودی مقاله بررسی نماهای شهری فواصل 1300 تا 1367 و ارائه اصول زیبایی شناسی نما به منظور ارتقای کیفیت فضاهای شهری)نمونه موردی خیابان ناصر خسرو آماده ارائه به شما پژوهنده عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله بررسی نماهای شهری فواصل 1300 تا 1367 و ارائه اصول زیبایی شناسی نما به منظور ارتقای کیفیت فضاهای شهری)نمونه موردی خیابان ناصر خسرو هدایت میشوید
مقاله بررسی نماهای شهری فواصل 1300 تا 1367 و ارائه اصول زیبایی شناسی نما به منظور ارتقای کیفیت فضاهای شهری)نمونه موردی خیابان ناصر خسرو

دانلود این فایل