مقاله روش جدید برای کنترل ولتاژ میکرو گرید با استفاده از کنترل کننده مد لغزشی

 مقاله روش جدید برای کنترل ولتاژ میکرو گرید با استفاده از کنترل کننده مد لغزشی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله روش جدید برای کنترل ولتاژ میکرو گرید با استفاده از کنترل کننده مد لغزشی دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله روش جدید برای کنترل ولتاژ میکرو گرید با استفاده از کنترل کننده مد لغزشی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله روش جدید برای کنترل ولتاژ میکرو گرید با استفاده از کنترل کننده مد لغزشی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله روش جدید برای کنترل ولتاژ میکرو گرید با استفاده از کنترل کننده مد لغزشی :

سال انتشار: 1394
محل انتشار: کنفرانس ملی فن آوری، انرژی و داده با رویکرد مهندسی برق و کامپیوتر
تعداد صفحات:6
نویسنده(ها):
مسعود بهروزی – دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج
محمود زاده باقری – دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج
مهرداد جعفربلند – دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان

چکیده:
دنیای مدرن امروزی به شدت نیازمند انرژی برق با کیفیت و قابلیت اطمینان بالا است . از طرفی اهمیت مسئله انرژی نیاز به استفاده از منابع انرژی نو بعنوان تولید کننده انرژی الکتریکی افزایش داده است . افزایش نیاز به استفاده از منابع انرژی نو به عنوان تولیدکننده،کهنه شدن شبکه های انتقال و توزیع و نیاز به سرمایه گذاری کلان برای توسعه و نو کردن شبکه و زیر ساخت های پایه ای آن و نیاز به انرژی برق با کیفیت و قابلیت اطمینان بالا همه چالش های امروز را بسوی روشهای نوین تامین انرژی برق پیش می برد حضور منابع انرژی نو شبکه های توزیع گذشته را که حالت پسیوداشتند اکنون به شیکه های اکتیو تبدیل کرده است حقیقت شبکه توزیع اکتیو منجر به یک بحث جدیدی به نام میکروگرید دربخش توزیع شده است باتوجه به حضور منابع تولید پراکنده ماهیت میکروگرید تاحدزیادی ببا شبکه قدیمی متفاوت خواهد بود بنابراین مسائل فنی و کنترلی آنها باید متفاوت باشد این تفاوت میتواند پایه بسیاری ازتحقیقات دراین زمینه شود چون ماهیت میکروگرید ها طوری است که قابلیت استقلال از شبکه بالا دست را دارند. به این علت یکی از مهمترین مسائلی که دررابطه با این شبک ها مطرح است، نحوه کنترل خودگردان این شبکه ها می دباش . امروزه نیز تحقیقات زیادی در این زمینه انجام می دگیر . در این مقاله نیز به بررسی مسئله کنترل ولتاژ میکروگرید ها پرداخته شده است و همچنین در این مقاله ما در عین پاسخ سریع کنترل کننده نسبت به اغتشاشات، میزان ولتاژ خروجی را نسبت به کارهای انجام شده قبل بهبود دادیم که نتایج شبیه سازی با استفاده از نرم افزار MATLAB بیانگر این موضوع می باشد

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی مقاله روش جدید برای کنترل ولتاژ میکرو گرید با استفاده از کنترل کننده مد لغزشی وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله روش جدید برای کنترل ولتاژ میکرو گرید با استفاده از کنترل کننده مد لغزشی شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله روش جدید برای کنترل ولتاژ میکرو گرید با استفاده از کنترل کننده مد لغزشی

دانلود این فایل

مقاله بررسی عوامل اعتیاد به اینترنت و خطراتناشی از آن

 مقاله بررسی عوامل اعتیاد به اینترنت و خطراتناشی از آن

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی عوامل اعتیاد به اینترنت و خطراتناشی از آن دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی عوامل اعتیاد به اینترنت و خطراتناشی از آن کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسی عوامل اعتیاد به اینترنت و خطراتناشی از آن،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی عوامل اعتیاد به اینترنت و خطراتناشی از آن :

محل انتشار: اولین همایش ملی بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)

تعداد صفحات:6

نویسنده(ها):

سعید حیدربزرگ – گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات خوزستان
سمیه نظری – دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر

چکیده:

تغییر در استفاده از رسانه های گروهی و روی آوردن انسان به استفاده از اینترنت به عنوان رسانه برتر را می توان با اختراع تلفن در اوایل قرن بیستم و تلویزیوندر دهه 50 مقایسه کرد اینترنت بشارتگر کم کردن فاصله ها و گسترده کردن روابط بین آدمیان بوده اما امر متناقض این است که خود این تکنولوژی گاه موجب تقلیل و افت سایر روابط اجتماعی شدهو تنهایی فرد را بیشتر کرده است قبل از بروز اعتیاداینترنتی نوع دیگریاز اعتیادبه نام اعتیادبه رایانه مطرح بود که بیشتر در بین برنامه نویسان طراحان نرما فزار و سخت افزار شایع ود امروزه اعتیاد اینترنتی در بسیاری ازکشورها به رسمیت شناخته شده و کلینیک هایی برای مداوای افراد مبتلا به آن دایر شده است. اعتیاد بهاینتر نت همانند اعتیاد به مواد مخدر با علائمی همراه است که میتوان آن را شناسایی کرده و در زمان مناسب جهت درمان اعتیاد اقدامات لازم را انجام داد

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله بررسی عوامل اعتیاد به اینترنت و خطراتناشی از آن وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله بررسی عوامل اعتیاد به اینترنت و خطراتناشی از آن شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله بررسی عوامل اعتیاد به اینترنت و خطراتناشی از آن

دانلود این فایل

پروژه کار آموزی تولید ناب و کاهش سطح موجودی

پروژه کار آموزی تولید ناب و کاهش سطح موجودی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

پروژه کار آموزی تولید ناب و کاهش سطح موجودی دارای 40 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پروژه کار آموزی تولید ناب و کاهش سطح موجودی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

فهرست مطالب
مقدمه (خلاصه گزارش) 2
فصل اول : كلـیـــات
1. معرفی انبار 12 4
2. مشخصات اقلام نگهداری 4
3. تقسیم بندی اقلام بر مبنای سیستم كانبان 5
فصل دوم : فرآیند انــبارداری
1. اهمیت بررسی فرآیند 7
2. فرآیند دریافت 7
3. فرآیند ارسال 11
4. معرفی فرمهای انبارداری 15
فصل سوم : سیستم كانــبان
1. سیستم كانبان و تولید ناب 20
2. قواعد كانبان 22
3. جایگاه كانبان در ایران‌خودرو 23
4. تشریح سیستم كانبان ایران‌خودرو 24
5. معرفی نرم‌افزار كانبان (SCS) 27
فصل چهارم : روشهای پیشنهادی اولویت بندی اقــلام
1. اولویت بندی اقلام برای ورود به سیستم كانبان29
2. معرفی پارامترهای اولویت بندی 29
3. معرفی روشهای اولویت بندی 30
1. روش شاخص اولویت
2. روش متوسط میزان خواب موجودی
هواللطیف

مقدمه
مفهوم تولید ناب1 بر این اساس شكل می‌‌‌گیرد كه انواع اتلافهای موجود در نظام تولید مانع رسیدن به حداكثر میزان بهره وری2 در بعد كلان آن است و بر پایه این موضوع ، گام نخست در پیاده سازی این سیستم ، حذف كامل اتلاف3 است . اتلافهایی كه با حذف كامل آنها میتوان به میزان بسیار زیادی بازدهی عملیات ها را افزایش داد .این موارد شامل هفت مورد به شرح ذیلند :
1- اتلاف اضافه تولید 2- اتلاف تاخیر یا انتظار 3-اتلاف حمل و نقل
4- اتلاف پردازش نالازم 5- اتلاف موجودی4 6- اتلاف حركات نالازم
7- اتلاف تولید قطعات و محصولات معیوب
اما آنچه در این میان از اهمیت ویژه برخوردار است این است كه ، زمانی كه ما به فكر حذف مطلق اتلاف می‌افتیم همواره می‌بایست دو نكته را در نظر داشته باشیم :
1- بهبود كارایی تنها وقتی موثر است كه با كاهش هزینه همراه باشد .
2- در گام نخست می‌بایست كارایی هر جزء از سیستم ارتقاء یافته و سپس بازدهی كل سیستم در دستور كار قرار گیرد .
اما همانطور كه عنوان شد یكی از مهترین اتلافهای موجود در سیستم تولید كه عمدتاً بخش قابل توجهی از سرمایه شركت را به خود اختصاص داده و مانع از گردش آن می‌گردد، اتلاف موجودی است كه سرمایه مربوط به آن نیز سرمایه موجودی5 نامیده می‌شود. كه خود شامل سه نوع موجودی محصول نهایی ، محصول نیمه ساخته و مواد اولیه و قطعات می‌شود . و در راستای دستیابی به استقرار كامل نظام تولید ناب ، یكی از مهمترین اتلافهایی كه باید از میان برداشته شود ، همین اتلاف است .
اما همانطور كه اشاره شد برای از میان بری این اتلاف همچون اتلافهای دیگر ، می‌بایست دو نكته بهبود همراه با كاهش هزینه و آغاز از جزء و رسیدن به كل را در نظر داشت .
در حال حاضر شركت ایران خودرو در مرحله گذار از تولید انبوه6 (سبك سنتی تولید) به تولید ناب (سبك نوین تولید) قرار دارد ، و در این راستا اقدامات زیادی صورت گرفته و طرحهای متعددی ارائه گردیده است كه یكی از مهمترین آنها طرح كاهش سطح موجودی انبار اقلام مورد نیاز تولید(كه در واقع مواد اولیه مونتاژ محسوب می‌شوند) است كه در حال حاضر در دستور كار مدیریت انبارهای معاونت سیستم جامع تولید7 شركت قرار گرفته است .

1. Lean Production (Manufacturing) 5. Inventory Investment
2. Productivity 6. Mass Production
3. Muda 7. Total Production System (TPS)
4. Inventory Muda
ایده كاهش سطح موجودی كه نهایتاً كاهش خواب سرمایه موجودی را نتیجه می‌دهد ، اساساً بر پایه مفهوم تولید بهنگام كه یكی از دو ستون اصلی تولید ناب را تشكیل داده و هدف نهایی آن ، تولید درست درزمان مورد نیاز و دقیقاً به میزان مورد نیاز است ، اقتباس گردیده است . چراكه در واقع بخشی از موجودی اقلام كه در زمان مربوطه و بر مبنای برنامه تولید از پیش تعیین شده ، مورد نیاز سیستم نیست می‌بایست حذف گردد .
در این راستا مهمترین ابزاری كه مورد استفاده قرار گرفته است ، بكارگیری سیستم كانبان برای سفارش قطعات تولیدی است كه در حال حاضر سفارش بخش كمی از اقلام ، از این سیستم تبعیت می‌كند . در ادامه گزارش به تشریح این سیستم و بررسی آن ، هم از دیدگاه تئوریك و هم در بعد اجرائی خواهیم پرداخت .
نكته ای كه مجدداً یادآوری آن در اینجا حائز اهمیت است رعایت دو نكته اساسی یاد شده در ارتباط با حذف اتلاف است . كاهش موجودی بطور مستقیم منجر به كاهش خواب سرمایه موجودی و هزینه‌های نگهداری اقلام در انبار می‌شود و با این توضییح رعایت نكته اول عملاً در دستور كار قرار دارد . اما برای رعایت نكته دوم باید بگوییم ، كه آغاز طرح كاهش سطح موجودی از یك جزء بعنوان پایلوت شروع شده و در صورت موثر واقع شدن به كلیه سیستم تعمیم داده می‌شود . این جزء پایلوت كه در گزارش حاضر بدان پرداخته خواهد شد ، انبار 12 ایران خودرو ، زیر نظر اداره كل انبارهای گروه 405 و سمند و با ریاست جناب آقای مهندس عزیزی بوده ، كه مخصوص نگهداری اقلام تولید داخل و خارج گروه خودروهای 405 می‌ باشد .
مهمترین موضوعات مورد بررسی در این گزارش ، معرفی و تشریح فرآیند انبارداری ، سیستم كانبان در حال اجرا و ارائه راهكارهای پیشنهادی در ارتباط با تعمیم این سیستم به كلیه اقلام انبار مذكور می‌باشد ، كه طی آن به این موضوعات پرداخته خواهد شد .
كلید واژه :
تولید ناب ،تولید به‌هنگام ، بهره‌وری ، بهبود كارایی ، حذف اتلاف ، اتلاف موجودی ، سیستم كانبان ، سرمایه موجودی ، ، كاهش سطح موجودی
فصل اول
1. معرفی انبار 12
مدیریت انبارهای شركت ایران خودرو ، واحدی است زیر نظر معاونت سیستم جامع تولید این شركت كه وظیفه نگهداری و ارسال قطعات مورد نیاز خطوط تولید را در زمان نیاز ، بعهده دارد . این واحد در ارتباط مستقیم با مدیریت دریافت كالای معاونت TPS و واحد تغذیه خطوط می‌باشد .
این مدیریت خود به چند اداره كل تفكیك می‌گردد كه یكی از این ادارات ، كه توجه گزارش حاضر به یكی از واحدهای آن معطوف است ، اداره كل انبارهای گروه 405 و سمند است كه خود شامل چندین انبار مختلف می‌شود ، كه انبار مورد بررسی در این گزارش ، انبار 12 ایران خودرو است .كه وظیفه اصلی این واحد، انبارش و ارسال قطعات تولید داخل و خارج گروه خودروهای 1405 می‌باشد .
این انبار در مجموع شامل 2 فضای سرپوشیده به مساحتهایm2 10400 و m2 1600 و یك فضای سرباز به مساحت m2 7000 می‌باشد .

2. مشخصات اقلام نگهداری
همانطور كه اشاره شد این انبار مخصوص نگهداری اقلام تولیدی گروه 405 است كه در حال حاضر تنوع آنها به حدود 1500 نوع كالا می‌رسد .
اقلام یاد شده بر مبنای حجم و تعداد در پالت ، به 3 گروه A ، B و C تقسیم می‌شوند كه اساس این تقسیم بندی را همان آنالیز ABC ، البته بر مبنای حجم و در نتیجه میزان درخواست كالاها از سوی خط تولید تشكیل می‌دهد . بدین معنا كه 80% درخواستهای خط تولید عمدتاً مربوط به 20% اقلام است .
نظر به این توضییح ، اقلام گروهA كالاهایی را شامل می‌شود كه به دلیل داشتن حجم بالا و متعاقباً اندازه دسته2 كوچك ، دارای بیشترین درخواست از خط می‌باشند . مواردی نظیر اكسل (با اندازه دسته 5 عدد در پالت) ، بخاری و رادیاتور نمونه هایی از كالاهای این دسته بشمار می‌روند .

1. Peugeot of 405 , Pars , Gli & RD
2. Batch
به همین ترتیب اقلام دسته B شامل كالاهایی است كه درای نرخ درخواست كمتر در واحد زمان یا به بیان دیگر حجم كمتر یا اندازه دسته بزرگتر در مقایسه با اقلام گروه A هستند . رادیوپخش ، آئینه بقل ، شیشه عقب و موكت كف مواردی از اجناس این گروهند .
و در نهایت كالاهای با حجم بسیار كوچك یا اندازه دسته بسیار بزرگ در مقایسه با دو گروه قبل ، اقلام دسته C را تشكیل می‌دهند كه مطابق با مفهوم آنالیز ABC ، فاصله زمانی درخواست آنان چندین برابر دو گروه قبل است . انواع پیچ و مهره ، بسط و اصطلاحاً قطعات خرده ریز جزء این گروه محسوب می‌شوند .
3. دسته بندی اقلام بر مبنای سیستم كانبان
سیستم كانبان1 اصلی‌ترین ابزار پیاده سازی تولید بهنگام2 است كه در واقع یكی از دو ستون اصلی تولید ناب را تشكیل می‌دهد . در فصل سوم گزارش به تشریح اجمالی این سیستم خواهیم پرداخت . اما از جهت ترسیم اولیه شمای كلی مجموعه در این بخش به معرفی نحوه تفكیك اقلام از حیث تبعیت از این سیستم در سفارش گذاریشان می‌پردازیم .
نكته ای كه در اینجا ذكر آن ضروری است، این است كه در حال حاضر سیستم كانبان در شركت ایران خودرو و برای شمار محدودی از اقلام انبار 12 در حال اجراست ، كه در واقع یكی از اهداف مهم این گزارش بررسی نحوه بسط این سیستم به كل اقلام سفارشی ، درراستای كاهش سطح موجودی است .
مع هذا در حال حاضر جدای از تقسیم بندی بر مبنای آنالیز ABC كه تشریح شد ، در نگاهی دیگر اقلام به دو دسته كانبان و غیر كانبان تقسیم بندی می‌شوند .
اقلام كانبان در واقع همان اجناسی هستند كه سفارش آنها از سیستم كانبان تبعیت می‌نماید . اما اقلام غیر كانبان باز خود به دو دسته كالاهای لیست‌یك3 و كالاهای لیست‌سه4 تفكیك می‌گردند . لیست یك ، اجناسی هستند كه تامین كنندگان آنها به لحاظ سابقه كیفیتی مورد تائید شركت بوده و لذا كیفیت محموله‌های ارسالی آنان در مرحله دریافت (كه در فصل دو تشریح خواهد شد) كنترل نمی‌شود. و لیست‌سه شامل اقلامی است كه بر خلاف اقلام لیست یك ، تامین كننده آنان هنوز به لحاظ كیفی مورد اعتماد شركت نبوده و لذا محموله های ارسالی آنان در مرحله دریافت می‌بایست مورد بازرسی كیفی قرار گیــرد .
1. Kanban System
2. Just In Time (JIT)
3. List 1
4. List 3
فصل دوم
1. اهمیت بررسی فرآیند
در این فصل به تشریح كامل فرآیند گردش عملیات انبارداری ، از نقطه دریافت كالا تا ارسال آن در موعد مقرر به خط تولید می‌پردازیم . اما نكته‌ای كه پیش از پرداختن به این موضوع ذكر آن ضروری به نظر می‌رسد ، این است كه در واقع چه ارتباطی بین ثبت فرآْیند انبارداری و كاهش سطح موجودی وجود دارد ؟
همانطور كه می‌دانیم و در ابتدای گزارش بدان اشاره شد ، موجودی یكی از هفت اتلاف مهم موجود در سیستم تولید است كه برای پیاده سازی مفاهیم تولید ناب در سطح شركت ، می‌بایست از میان برداشته شود. پس در نگاهی كلی ، هدف ما رسیدن به استقرار كامل تولید ناب در مجموعه بوده كه برای دستیابی به این مهم گام نخست شناسایی وضعیت موجود است كه فرآیند اصلی در حال اجراء ، بخش مهمی از آن را تشكیل می‌دهد .
با شناخت فرآیند ، نقاط قوت و ضعف مجموعه و به بیان دیگر گره‌ها (اتلاف ها)ی موجود در آن شناسایی می‌گردند . از طرفی ما معتقدیم كه بخش زیادی از مشكلات موجود در سیستم انبارش ، البته تنها بعنوان یكی از زیر سیستمهای تولید ، به همین حجم بالای موجودی كه سهم زیادی از آن به پیروی از سیستم سنتی سفارش گذاری قطعات باز می‌گردد ، مربوط بوده و در صورت پیاده سازی تولید ناب از طریق بكارگیری ابزارهای متنوع من جمله سیستم كانبان ، بخش قابل توجهی از معضلات فرآیندی نیز مرتفع می‌گردد . و در این شرایط ثبت وضعیت موجود می‌تواند بعنوان شاخصی برای سنجش میزان تاثیرگذاری بكارگیری این ابزارها در افزایش كارایی فرآیند و نزدیك شدن به اهداف یاد شده مورد استفاده واقع شود .
و كوتاه سخن آنكه برای بسط كامل مفاهیم تولید ناب در مجموعه سازمان ، در قالب تعریف پروژه‌هایی همچون كاهش سطح موجودی ، نقطه آغاز شناسایی وصعیت موجود و فرآیند گردش عملیات در حال اجراست و در گام بعد می‌بایست این فرآیند را از جنبه‌های گوناگون مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار داد.
اما نكته‌ای كه باز پیش از پرداختن به اصل موضوع ، عنوان آن را ضروری می‌دانیم این است كه در واقع تجزیه و تحلیل كامل وضعیت موجود واحد مورد مطالعه با توجه به گستردگی آن ، از گنجایش چنین گزارشی خارج بوده و خود گزارش كامل و مجزایی در قالب یك پروژه كارسنجی را می‌طلبد ، از این رو
ما تنها به ترسیم و تشریح نمودار گردش1 فرآیندهای انبارداری و همچنین معرفی اجمالی مهمترین فرمهای اطلاعاتی مورد استفاده در آنها اكتفا می‌نمائیم .
نظر توضییحات ذكر شده ، در این فصل فرآیند انبارداری كه می‌توان آنرا در مجموع به سه بخش كلی دریافت ، انبارش و ارسال تفكیك نمود توسط ترسیم نمودار گردش تشریح خواهد شد.
بخش انبارش به دلیل وجود معضلات اجرایی موجود در سیستم و عدم پیروی آن از یك نظام فرآیندی خاص ، البته در حال حاضر ، غیر قابل تشریح در قالب نمودار گردش بوده و لذا در این گزارش تنها به تشریح دو بخش دریافت و ارسال اكتفا می‌كنیم . لیكن با توجه به افق كوتاه مدتی كه برای اصلاح این امر و نظام‌مند كردن این بخش مهم از فرآیند انبارداری ، در قالب پروژه‌هایی همچون قفسه بندی و استقرار سیستم باركد برای قطعات ، ترسیم گردیده ، امید است در آینده ای نزدیك الگوی فرایند مدونی نیز برای این قسمت مهم از فرآیند انبارداری تدوین گردد .

2. فرآیند دریافت
نكته‌ای كه در ابتدا لازم به ذكر است این است كه بخشی ازاین فرایند كه در ادامه توضیح داده خواهد شد، بعهده مدیریت دریافت كالای سیستم جامع تولید میباشد واز حیطه اختیارات بخش انبار خارج است.
در مجموع فرایند دریافت كالای اقلام ورودی به شركت ، كه در شكل 1 نمودار گردش آن ترسیم شده است ، شامل 23 مرحله می شود كه در ذیل به تشریح مورد به مورد آنها می پردازیم.
تصویر1 در صفحه بعد نمایشگر نمودار گردش این فرآیند است .
1. Flow Chart
تشریح الگوریتم
گام 1 : به طور واضح یكی از وظایف اصلی بخش انتظامات نظارت بر ورود خروج ترلیرهاوكامیون های حامل اجناس واقلام تولیدی و قیر تولیدی است كه از طریق كنترل بارنامه های آنان صورت می پذیرد كه در صورت تائید ، حاملان بار اجازه ی ورود به محوطه ی شركت را پیدا می كنند.
1IF : اگر كالا جزو كانبان بود ، بدین معنا كه سفارش آن از سیستم كانبان تبعید می كردبه گام 2 ودر غیر این صورت به گام 5 می رویم.
گام 2 : محموله های شامل اقلام كانبان برای طی مراحل دریافت به سایت 3 واقع در ضلع جنوبی كارخانه مراجعه می‌نمایند .
گام 3 : درسایت 3 برای كالا های كانبان از طریق سیستم مكانیزه ، رسید موقت صادر شده و بر روی آن مهر كانبان درج می گردد.
گام 4 : پس از طی تمامی مراحل مربوط به دریافت ، تمامی كالا ها به انبار 12 به منظور ترخیص نهایی بار مراجعه می نمایند.
گام 5 : طبق برنامه ی از پیش ابلاغ شده ، اقلام غیر كانبان نیز میبایست برای دریافت رسیدموقت به سایت 1 واقع در ضلع غربی كارخانه مراجعه نمایند.
گام 6 : برای محموله های ارسالی ، مطابق با دستور العمل از پیش تعیین شده واز طریق سیستم مكانیزه برگ رسید موقت صادر ومهرهای مربوطه بر روی آن درج می گردد.
2IF : اگر كالای مربوطه جزء لیست1بود ، به گام 4 ودر غیر اینصورت به گام 7 میرویم.
گام 7 : در صورتی كه كالای غیر كانبان جزء لیست1 بود ، حامل محموله می‌بایست برای ترخیص موقت محموله به بخش بارانداز مراجعه نمایند .
گام 8 : در بخش بارانداز ، محموله ها پس از كنترل برگ رسید موقت به منظور ارسال به بخش كنترل كیفیت ، تخلیه و در نوبت ارسال به این بخش قرار می‌گیرند .
گام 9 : به منظور ارسال محموله از بخش بارانداز به بخش كنترل كیفیت (QC) ، نیاز به انجام هماهنگی‌هایی توسط بخش بارانداز می‌باشد كه از ذكر آنان در این بخش صرف نظر می‌گردد ولیكن مجموعه آنها را در قالب یك گام تعریف می‌كنیم .
گام10 : پس از انجام هماهنگی‌های ارسال توسط بخش بارانداز ، محموله به واحد QC منتقل می‌گردد .
گام 11 : كیفیت محموله ارسالی از بارانداز توسط واحد كنترل كیفیت مورد بررسی قرار می‌گیرد .
3 IF : چنانچه كیفیت محموله ارسالی مورد تائید قرار گرفت به گام 4 و در غیر اینصورت به گام12 می‌رویم .
گام 12: در صورت عدم تائید محموله كالای لیست3 ، محموله ارسالی برگشت خورده و الگوریتم بسته می‌شود .
گام 13 : پس از مراجعه حاملین محموله‌ها به انبار ، مامورین دریافت انبار (كنترل ورود) ، برگ رسید موقت رانندگان را بهمراه مهرهای مربوطه كه پیشتر تشریح شد ، كنترل می‌نمایند .
4 IF : در صورتی كه برگ رسید موقت مهر كانبان داشت ، به گام16 و در غیر اینصورت به 5 IF مراجعه می‌كنیم .
5 IF : چنانچه بر روی برگ رسید موقت مهرهای مربوط به كالاهای غیر كانبان (مطابق دستورالعمل) درج نگردیده باشد به گام 5 برمی‌گردیم و در غیر اینصورت الگوریتم را در 8 IF دنبال می‌نمائیم.
گام 14 : برای كالاهای كانبان می‌بایست بهمراه رسید موقت ، برگه‌ای به نام برگ ASN كه در فصل سوم و در تشریح سیستم كانبان به معرفی آن خواهیم پرداخت ، موجود باشد كه در این مرحله مامورین انبار موظف به كنترل این برگه بهمراه رسید موقت هستند .
6 IF : در صورت وجود كد ASN ایجاد شده توسط تامین كننده در سیستم نرم‌افزاری كانبان ، به 8 IF و
در غیر اینصورت ، مطابق با دستورالعمل ، پذیرش محموله ممكن نبوده و به گام 15 می‌رویم .
گام 15 : عدم وجود كد ASN در نرم‌افزار كانبان ، به منزله عدم سفارش قبلی محموله است كه این موضوع می‌بایست به اطلاع واحد لجستیك سازندگان شركت ساپكو جهت رفع این مشكل یا دستور برگشت محموله برسد .
7 IF : پس از مطلع شدن واحد لجستیك سازندگان از عدم وجود كد ASN برای محموله مربوطه ، این واحد موظف به بررسی موضوع و در صورت امكان ایجاد كد ASN برای آن می‌باشد كه اگر چنین شد به 8 IF و اگر چنانچه این امكان وجود نداشت ، واحد انبار اجازه پذیرش محموله را نداشته و بنابراین محموله نامبرده برگشت خواهد خورد و با این توضییح الگوریتم دریافت در این نقطه بسته می‌شود .
گام 16 : محموله فاقد كد ASN برگشت می‌خورد .
8IF : در صورتیكه كالای مربوطه كسری1 بود ، به گام 17 و در غیر اینصورت ادامه الگوریتم را در گام18 پیگیری می‌نمائیم .
1. كالای كسری اصطلاحاً به كالایی گفته می‌شود كه موجودی كل آن در سیستم صفر بوده و دیر رسین آن به خط تولید تولید ، سبب توقف خط می‌گردد ، و لذا می‌بایست هرچه سریعتر و بدون اتلاف وقت و خارج از نوبت مقدمات لازم برای ارسال به خط آن توسط تمامی واحدها طی گردد .
گام 17 : ورود كالای كسری به انبار به اطلاع واحد تغذیه خطوط به منظور انجام مراحل تنظیم درخواست در موعد مشخص می‌رسد .
گام 18 : در این مرحله برای كالای ارسالی به انبار برگه ردیابی جنس كه حاوی اطلاعاتی نظیر تاریخ و ساعت ورود ، تعداد در پالت ، كد فنی ، كد جنس ، شرح فارسی ، نام تامین كننده و … است صادر می‌گردد. این برگه پس از تخلیه و پیش از انبارش برروی پالت‌های محتوی اجناس مربوطه نصب می‌گردد .
گام 19 : پس از صدور برگه ردیابی ، نوبت به تخلیه بار از روی تریلی حامل محموله می‌رسد كه این كار توسط لیفتراك انجام می‌گردد .(برای اقلام كسری تخلیه در بخش بارانداز ارسال صورت می‌پذیرد .)
گام 20 : این گام به بررسی كمی(از حیث تعداد) و ماهیتی محموله ارسالی توسط تامین كنندگان اختصاص داشته كه بدست پرسنل انبار انجام شده و طی آن تعداد و ماهیت محموله مربوطه بررسی می‌گردد.
9 IF : اگر چنانچه در كمیت یا ماهیت محموله مد نظر مغاایرتی مشاهده شد به گام 21 و در غیر اینصورت به گام 22 می‌رویم .
گام 21 : در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در محموله ارسالی ، می‌بایست مراتب امر به اطلاع واحد دفتر ساپكو جهت اعمال تغییرات لازم در سیستم برسد .
گام 22 : در این مرحله محموله را پس از بررسی كمی به تائید می‌رسانند كه اصطلاحاً این امر شمارش سند نامیده شده و در واقع با ثبت اطلاعات در سیستم موجودی انجام می‌گردد.
گام 23 : در این گام ، با توجه به طبقه بندی ABC ، كه از قبل مشخص گردیده ، اقلام شمارش شده می‌بایست توسط لیفتراك در آدرسهای مربوطه قرار گیرند .
گام 24 : آخرین گام در فرآیند دریافت ، صدور رسید قطعی برای اقلام دریافتی است كه از آن پس اقلام مربوطه جزء موجودی قطعی انبار محسوب شده كه این موضوع در سیستم موجودی ثبت می‌گردد . لازم به ذكر است در حال حاضر این مرحله برای اقلام مختلف با فاصله زمانی‌های متفاوت صورت می‌گیرد كه از 72 ساعت تا چند ماه نیز ممكن است به طول انجامد
3. فرآیند ارسال
آخرین مرحله از فرآیند انبارداری كه از اهمیت بسیار بالایی نیز برخوردار است ، فرآیند ارسال است كه در ذیل به تشریح كامل مراحل مختلف آن كه در حال حاضر در حال اجراست می‌پردازیم . شكل 2 نمایشگر نمودار گردش این فرآیند است .
تشریح الگوریتم
گام 1 : الگوریتم ارسال انبار با ارائه درخواست مكانیزه از واحد تغذیه خطوط (و در موارد استثناء به صورت دستی از سایر واحدها) آغاز می‌گردد . و انبار پس از دریافت این در خواست كه در آن شماره فنی و شرح فارسی قطعه مورد نظر قید گردیده ، فرآیند ارسال را آغاز می‌نماید .
گام 1 : فرآیند ارسال كالا از انبار ، در حقیقت با دریافت درخواست مكانیزه واحد تغذیه خطوط آغاز می‌گردد و لذا این موضوع به عنوان گام اول در این فرآیند محسوب می‌گردد .
1 IF : اطلاعات موجودی انبار اعم از موجودی‌های موقت(دریافت كالا) و قطعی از طریق سیستم شبكه سراسری و به صورت Online در دسترس واحد تغذیه خطوط قرار دارد و از این جهت در زمان ارائه درخواست به انبار ، بخشی از درخواست كه از قسمت موجودی قطعی (موجودی انبار) قابل تامین باشد با فرمت فرم “درخواست از انبار” و باقیمانده درخواست از قسمت موجودی موقت (دریافت كالا) با فرمت فرم “ارسال دریافت كالا” ارائه می‌گردد . در صورتی كه میزان مورد درخواست از بخش دریافت كالا بود به 2 IF و در غیر اینصورت به گام 3 می‌رویم .
2 IF : پس از ارائه درخواست از بخش موجودی موقت ، میزان درخواست با سطح موجودی موقت واقعی كه در انبار موجود است منطبق بود به گام 3 و در غیر اینصورت به گام 2 می‌رویم .
گام 2 : به علت تامین میزان مورد درخواست از بخش موجودی موقت ، این درخواست به واحد بارانداز كه مسئول نگهداری موقت اقلام تا زمان تائید كیفی است ، رسیده تا ارسال به خط از همان واحد و بدون مراجعه به انبار صورت پذیرد ، كه با این توضییح عملاً الگوریتم ارسال از انبار در این نقطه بسته می‌شود1 .
گام 3 : پس از دریافت درخواست و پرینت از نسخه دریافتی ، در این گام توسط لیفتراك به آدرس محل نگهداری قطعه مورد نظر در انبار از طریق كارت ردیابی جنس مراجعه می‌شود2 .
گام 4 : پس از مراجعه به آدرس محل نگهداری قطعه توسط لیفتراك ، میزان مورد درخواست به بارانداز ارسال واقع در محوطه انبار منتقل می‌شود . لازم به ذكر است كه نظر به ظرفیت محدود جابجایی پالت توسط لیفتراك ، در صورتی كه میزان مورد درخواست ، از این ظرفیت بیشتر بود ، می‌توان از 2 یا 3 لیفتراك در این گام استفاده نمود و در غیر اینصورت می‌بایست گام 3 و 4 تا حد نیاز توسط یك لیفتراك تكرار شود.
گام 5 : پس از جمع آوری قطعات و انتقال آنان به بارانداز ارسال ، تعداد قطعات جمع آوری شده بر روی فرم درخواست كالا ثبت و نسخه آن توسط مسئول مربوطه امضاء می‌گردد .
گام 6 : پس از امضای فرم درخواست ، این فرم به دفتر ارسال انبار تحویل می‌گردد .
1. مطابق با توضییحاتی كه در بخش قبل ارائه شد ، این كالاها عمدتاً اقلام لیست 3 را شامل می‌شوند .
2. برای اقلام كسری ازآنجا كه بلافاصله پس از ترخیص محموله در انبار به بارانداز ارسال منتقل می‌شوند و در نتیجه مكان نگهداری مشخصی ندارند ، عملاً این گام وجود ندارد .
گام 7 : در این مرحله اطلاعات اقلام در سیستم Main كه در دسترس واحد تغذیه خطوط نیز قرار دارد ، ثبت شده و به صورت مكانیزه برای كالاهای مورد درخواست فرمی تحت عنوان سند صدور صادر می‌شود.
گام 8 : همانطور كه در گام قبل ذكر شد ، این سند در قالب سیستم نرم‌افزاری صادر می‌گردد و در این گام ازآن پرینت گرفته شده و توسط مسئول مربوطه امضاء می‌گردد .
گام9 : طبق دستورالعمل شركت ، واحد تغذیه خطوط می‌بایست 4 ساعت پیش از نیاز خط تولید به قطعه‌ای خاص ، درخواست آن را به انبار ارسال نماید و با این توضییح ، در هر درخواست طبق مقررات ، واحد انبار چهار ساعت زمان دارد تا درخواست مربوطه را به واحد تغذیه خطوط ارسال نماید و برای جلوگیری از انتظار قطعات در واحد تغذیه خطوط ، این انتظار به انبار منتقل شده و در نتیجه برای ارسال اقلامی كه در مدت زمان كمتر از 4 ساعت جمع آوری و آماده ارسال می‌شوند ، مدت زمانی را برای انتظار تا زمان نیاز خط تولید به آنان می‌بایست در نظر گرفت كه در این گام این موضوع اعمال می‌شود .
گام 10 : در این گام اقلام مورد درخواست در زمان مورد نظر جهت ارسال به خط تولید ، توسط لیفتراك روی كفی بارگیری می‌شوند .
گام 11 : پس از بارگیری ، راننده كفی اقلام مربوطه را به واحد تغذیه خطوط حمل و به نماینده مربوطه تحویل و همزمان امضای وی را بر روی نسخه سند صدور اخذ می‌نماید .
3 IF : در صورتی كه در واحد تغذیه خطوط پالت های خالی آماده بارگیری موجود باشد به 4 IF و در غیر اینصورت به گام 13 مراجعه می‌كنیم .
4 IF : در صورتی كه پالت های خالی مورد نیاز انبار باشد (طبق دستور قبلی) به گام 13 و در غیر اینصورت می‌بایست به گام 12 مراجعه شود .
گام 12 : پالت های خالی بارگیری شده و بدلیل عدم نیاز انبار درآن موعد ، به سایت 3 (مكان نگهداری پالتهای خالی) برای نگهداری منتقل می‌شود .
گام 13 : دراین گام راننده كفی بهمراه نسخه امضاء شده سند صدور به انبار مراجعه می‌كند …
منبع اصلی مورد استفاده :
كتاب” سیستم تولید تویوتا” نوشته مهندس تائیچی اوهنو ، ترجمه كاظم موتابیان

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
با سلام،محصول دانلودی پروژه کار آموزی تولید ناب و کاهش سطح موجودی آماده ارائه به پژوهندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل پروژه کار آموزی تولید ناب و کاهش سطح موجودی و بررسی کامل هدایت میشوید
پروژه کار آموزی تولید ناب و کاهش سطح موجودی

دانلود این فایل

بررسی منشا آلایندگی و توزیع ژئوشیمیایی یال شرقی گنبد نمکی سینه سفید

بررسی منشا آلایندگی و توزیع ژئوشیمیایی یال شرقی گنبد نمکی سینه سفید

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

بررسی منشا آلایندگی و توزیع ژئوشیمیایی یال شرقی گنبد نمکی سینه سفید دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی منشا آلایندگی و توزیع ژئوشیمیایی یال شرقی گنبد نمکی سینه سفید کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسی منشا آلایندگی و توزیع ژئوشیمیایی یال شرقی گنبد نمکی سینه سفید،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسی منشا آلایندگی و توزیع ژئوشیمیایی یال شرقی گنبد نمکی سینه سفید :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دومين کنگره بين المللي علوم زمين و توسعه شهري

تعداد صفحات :13

چکیده مقاله:

در این تحقیق، مطالعات زمین شیمی زیست محیطی به همراه بررسی منشا لایندگی پیرامون گنبد نمکی سینه سفید به فاصله 15 کیلومتر مربع از یال شرقی مورد بررسی قرار گرفت . بدین منظور غلظت فلزات سنگین آرسنیک، باریم، مس، لیتیم مولیبدن، سربع و روی توسط روش ICP -OES اندازه گیری شد. براساس نتایج حاصل از انالیزها عناصر فلزی آرسنیک و مولیبدن در مقایسه با استاندارد های کلارک و خاک کشاورزی و نمونه شاهد در اکثر نمونه ها دارای مقادیر بیشتر و برای کشاوری مضر و نامناسب و میانگین عنصر مس و کروم نسبت به استاندارد کلارک کمتر و از خاک کشاورزی و نمونه شاهد بیشتر می باشد. همچنین در جهت تعیین منشا احتمالی الایندگی به صورت اجمالی می توان گفت که عناصر آرسنیک باریم، مس، سرب و روی و روی، با افزایش فاصله از گنبد نمکی تقریبا دارای یک روند نزولی بوده که این امر می تواند دلالت بر منشا آلایندگی این عناصر توسط گنبد نمکی داشته باشد. همچنین از روشهای آماری چن متغیره از قبیل، آنالیز خوشه ای و تحلیل ولفه اصلی برای بررسی همبستگی ها و روابط پاراژنزی استفاده شد براساس این مطالعات، آلودگی در محدوده گنبدنمکی به صورت زمین زاد بود و عامل اصلی آن وجود فعالیتهای مختلفی کانی سازی تکتونیکی و زمین شناسی در منطقه می باشد که منجر به تمرکز فلزات سنگیهن و آلودگی محیط طبیعی از جمله خاک و روسبات شده است.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم
با سلام،محصول دانلودی بررسی منشا آلایندگی و توزیع ژئوشیمیایی یال شرقی گنبد نمکی سینه سفید آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل بررسی منشا آلایندگی و توزیع ژئوشیمیایی یال شرقی گنبد نمکی سینه سفید و بررسی کامل هدایت میشوید

بررسی منشا آلایندگی و توزیع ژئوشیمیایی یال شرقی گنبد نمکی سینه سفید

دانلود این فایل

مقاله شناسایی الگوهای فرارفت دمایی ایران در سال های سرد

 مقاله شناسایی الگوهای فرارفت دمایی ایران در سال های سرد

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله شناسایی الگوهای فرارفت دمایی ایران در سال های سرد دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله شناسایی الگوهای فرارفت دمایی ایران در سال های سرد کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله شناسایی الگوهای فرارفت دمایی ایران در سال های سرد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله شناسایی الگوهای فرارفت دمایی ایران در سال های سرد :

مقاله شناسایی الگوهای فرارفت دمایی ایران در سال های سرد که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در پژوهشهای جغرافیای طبیعی (پژوهش های جغرافیایی) از صفحه 79 تا 94 منتشر شده است.
نام: شناسایی الگوهای فرارفت دمایی ایران در سال های سرد
این مقاله دارای 16 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله الگوی فرارفتی
مقاله تحلیل خوشه ای
مقاله ایران
مقاله تحلیل مولفه های اصلی
مقاله فرارفت دمایی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: منتظری مجید
جناب آقای / سرکار خانم: مسعودیان سیدابوالفضل

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
برای دستیابی به الگوهای فرارفت دمایی در سال های سرد، ابتدا بر اساس متوسط دمای سالانه کشور، پنج سال سرد مشخص گردید. سپس برای تعیین فرارفت های دمایی سه مولفه باد مداری، باد نصف النهاری و دمای هوا در تراز 1000 هکتوپاسکال، برای ساعت 12 GMT و در محدوده جغرافیایی 20 تا 50 درجه عرض شمالی و 35 تا 70 درجه طول شرقی، از پایگاه داده های اقلیمی استخراج گردید. فرارفت دمایی برای هر سال با استفاده از برنامه نویسی در محیط نرم افزار گرادس محاسبه گردید و در مرحله بعد تحلیل مولفه اصلی بر روی ماتریس داده های فرارفت دمایی انجام گرفت. این تحلیل نشان داد که با پانزده مولفه می توان بیش از 93 درصد تغییرات داده ها را تبیین کرد. سپس تحلیلی خوشه ای با روش ادغام وارد، بر روی ماتریس نمرات مولفه ها انجام گرفت و بر اساس مقادیر پانزده مولفه در 1827 روز، دوازده الگوی فرارفتی شناسایی گردید. برای هر الگوی فرارفتی یک روز نماینده مشخص شد که معرف فرارفت دمایی در زمان حاکمیت آن الگوست. با مشخص شدن روز نماینده، نقشه های فرارفت دمایی این روزها محاسبه و ترسیم گردید. تحلیل نقشه های روزهای نماینده الگوهای فرارفت دمایی نشان داد که در طی دوره مورد مطالعه، الگوهای فرارفت سرد، به مراتب غلبه بیشتری دارند و از این رو پایین بودن دما در سال های سرد ناشی از فراوانی فرارفت های سرد و یورش توده های هوای سرد و گسترش آن بر پهنه ایران زمین بوده است. فرارفت های دمایی در قالب دو گروه فرارفت های شرقی ناشی از گسترش فراباری سیبری و فرارفت های غربی در نتیجه استقرار بادهای غربی، کشور را در بر می گیرند. بررسی نقشه های روز های نماینده، نشان می دهد که فرارفت های شرقی سطحی اند و شدت بیشتری نیز دارند و در لایه های پایین جو جابه جا می شوند. این در حالی است که فرارفت های غربی، ملایم ترند و در ترازهای میانی جو نمود بیشتری دارند. بررسی بسامد فرارفت های دمایی در ماه های سال، نشان داد که الگوهای شماره 9 و 11 و 12 تابستانه اند و در 31 درصد موارد در دوره گرم حادث شده اند. از این رو می توان گفت که فرارفت های دمایی در دوره سرد سال بسامد بیشتری دارند.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله شناسایی الگوهای فرارفت دمایی ایران در سال های سرد روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله شناسایی الگوهای فرارفت دمایی ایران در سال های سرد

دانلود این فایل

مقاله مهار قهوهای شدگی ریزنمونههای گیاه دارویی روناس در حضور غلظتهای متفاوت آنتی اکسیدان اسید آسکوربیک

 مقاله مهار قهوهای شدگی ریزنمونههای گیاه دارویی روناس در حضور غلظتهای متفاوت آنتی اکسیدان اسید آسکوربیک

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله مهار قهوهای شدگی ریزنمونههای گیاه دارویی روناس در حضور غلظتهای متفاوت آنتی اکسیدان اسید آسکوربیک دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مهار قهوهای شدگی ریزنمونههای گیاه دارویی روناس در حضور غلظتهای متفاوت آنتی اکسیدان اسید آسکوربیک کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مهار قهوهای شدگی ریزنمونههای گیاه دارویی روناس در حضور غلظتهای متفاوت آنتی اکسیدان اسید آسکوربیک،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مهار قهوهای شدگی ریزنمونههای گیاه دارویی روناس در حضور غلظتهای متفاوت آنتی اکسیدان اسید آسکوربیک :


محل انتشار: اولین کنگره سراسری الکترونیکی فناوریهای نوین ایران با هدف دستیابی به توسعه پایدار
تعداد صفحات:10
نویسنده(ها):
سونا اعیادی حسن – کارشناس ارشد زیست فنآوری میکروبی
مهرناز کیهان فر – استادیار دانشکده علوم و فنآوریهای نوین دانشگاه اصفهان

چکیده:
گیاهان از مهم ترین منابع تهیه دارو از زمان گذشته تا حال بودهاند. مواد دارویی استخراج شده از گیاهان دارویی در مقایسه با مواد دارویی شیمیایی عوارض کم تری دارند و به همین دلیل بیشتر مورد پسند مردم هستند. به دلیل پایین بودن غلظت این ترکیبات گیاهی، محدودیت منابع طبیعی، نابودی گونههای متنوع گیاهی و مشکلات اهلی نمودن و کشت زراعی این گیاهان، محققین را وادار به استفاده از فنآوریهای زیستی جهت افزایش مقدارمواد دارویی نموده است. راهکارهایی مانند کشت اندام، کشت سلول و بافتها، مهندسی ژنتیک و غیره نمونههایی از این تلاشها هستند. ریشه مویین بیماری گیاهی ایجاد شده توسطAgrobacterium rhizogenes موجب سرطانی شدن و تولید ریشههای تراریخت میشود که در طی آن زیست توده گیاهی به طور فزایندهای در حال رشد و تکثیر است. به این منظور ریزنمونههای برگی از گیاه دارویی روناس تهیه شده و با سویههای مختلف آگروباکتریومرایزوژنز آلوده میشود. این ریزنمونهها به دلیل آزاد شدن ترکیبات فنولی شروع به قهوهای شدن و مرگ میکنند.در این تحقیق اثر دو غلظت متفاوت از اسید آسکوربیک بر روی جلوگیری از قهوهای شدن ریزنمونههای روناس مورد بررسی قرار گرفت. اسید آسکوربیک در محیط کشت گیاهی یکی از ترکیبات آنتی اکسیدانی بوده و موجببه دام افتادن ترکیبات فنلی میشود و به این ترتیب از قهوهای شدگی ریزنمونهها میکاهد. ریزنمونههای روناس در هیچ کدام از غلظتها مقدار قهوهای شدگیشان کاهش پیدا نکرد و این به دلیل آزاد شدن بیش از اندازه ترکیباتفنلی و تاننی از آنها میباشد

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
سلام.به وبسایت ما خوش آمدید.
دوست گرامی سلام.برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی مقاله مهار قهوهای شدگی ریزنمونههای گیاه دارویی روناس در حضور غلظتهای متفاوت آنتی اکسیدان اسید آسکوربیک روی دکمه ادامه مطلب کلیک فرمایید

مقاله مهار قهوهای شدگی ریزنمونههای گیاه دارویی روناس در حضور غلظتهای متفاوت آنتی اکسیدان اسید آسکوربیک

دانلود این فایل

پاورپوینت شبکه‌های بی سیم 45 اسلاید

پاورپوینت شبکه‌های بی سیم 45 اسلاید

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

توجه : این پروژه فقط به صورت فایل (با پسوند) zip ارائه میگردد
تعداد صفحات فایل : 45

قسمتی از محتوی ورد

تعداد اسلاید : 45 صفحه

از آن‌جا که شبکه‌های بی سیم، در دنیای کنونی هرچه بیشتر در حال گسترش هستند، و با توجه به ماهیت این دسته از شبکه‌ها، که بر اساس سیگنال‌های رادیویی‌اند، مهم‌ترین نکته در راه استفاده از این تکنولوژی، آگاهی از نقاط قوت و ضعف آن‌ست.
نظر به لزوم آگاهی از خطرات استفاده از این شبکه‌ها، با وجود امکانات نهفته در آن‌ها که به‌مدد پیکربندی صحیح می‌توان به‌سطح قابل قبولی از بعد امنیتی دست یافت، بنا داریم در این سری از مقالات با عنوان «امنیت در شبکه های بی سیم» ضمن معرفی این شبکه‌ها با تأکید بر ابعاد امنیتی آن‌ها، به روش‌های پیکربندی صحیح که احتمال رخ‌داد حملات را کاهش می‌دهند بپردازیم.
تکنولوژی شبکه‌های بی‌سیم، با استفاده از انتقال داده‌ها توسط اموج رادیویی، در ساده‌ترین صورت، به تجهیزات سخت‌افزاری امکان می‌دهد تا بدون‌استفاده از بسترهای فیزیکی همچون سیم و کابل، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
شبکه‌های بی‌سیم بازه‌ی وسیعی از کاربردها، از ساختارهای پیچیده‌یی چون شبکه‌های بی‌سیم سلولی -که اغلب برای تلفن‌های همراه استفاده می‌شود- و شبکه‌های محلی بی‌سیم (WLAN – Wireless LAN) گرفته تا انواع ساده‌یی چون هدفون‌های بی‌سیم، را شامل می‌شوند.
از سوی دیگر با احتساب امواجی همچون مادون قرمز، تمامی تجهیزاتی که از امواج مادون قرمز نیز استفاده می‌کنند، مانند صفحه کلید‌ها، ماوس‌ها و برخی از گوشی‌های همراه، در این دسته‌بندی جای می‌گیرند.
طبیعی‌ترین مزیت استفاده از این شبکه‌ها عدم نیاز به ساختار فیزیکی و امکان نقل و انتقال تجهیزات متصل به این‌گونه شبکه‌ها و هم‌چنین امکان ایجاد تغییر در ساختار مجازی آن‌هاست.
از نظر ابعاد ساختاری، شبکه‌های بی‌سیم به سه دسته تقسیم می‌گردند : WWAN، WLAN و WPAN.
مقصود از WWAN، که مخفف Wireless WAN است، شبکه‌هایی با پوشش بی‌سیم بالاست.
نمونه‌یی از این شبکه‌ها، ساختار بی‌سیم سلولی مورد استفاده در شبکه‌های تلفن همراه است.
WLAN پوششی محدودتر، در حد یک ساختمان یا سازمان، و در ابعاد کوچک یک سالن یا تعدادی اتاق، را فراهم می‌کند.
کاربرد شبکه‌های WPAN یا Wireless Personal Area Network برای موارد خانه‌گی است.
ارتباطاتی چون Bluetooth و مادون قرمز در این دسته قرار می‌گیرند.
شبکه‌های WPAN از سوی دیگر در دسته‌ی شبکه‌های Ad Hoc نیز قرار می‌گیرند.
در شبکه‌های Ad hoc، یک سخت‌افزار، به‌محض ورود به فضای تحت پوشش آن، به‌صورت پویا به شبکه اضافه می‌شود.
مثالی از این نوع شبکه‌ها، Bluetooth است.
در این نوع، تجهیزات مختلفی از جمله صفحه کلید، ماوس، چاپگر، کامپیوتر کیفی یا جیبی و حتی گوشی تلفن همراه، در صورت قرارگرفتن در محیط تحت پوشش، وارد شبکه شده و امکان رد و بدل داده‌ها با دیگر تجهیزات متصل به شبکه را می‌یابند.
تفاوت میان شبکه‌های Ad hoc با شبکه‌های محلی بی‌سیم (WLAN) در ساختار مجازی آن‌هاست.
به‌عبارت دیگر، ساختار مجازی شبکه‌های محلی بی‌سیم بر پایه‌ی طرحی ایستاست درحالی‌که شبکه‌های Ad hoc از هر نظر پویا هستند.
طبیعی‌ست که در کنار مزایایی که این پویایی برای استفاده کننده‌گان فراهم می‌کند، حفظ امنیت چنین شبکه‌هایی نیز با مشکلات بسیاری همراه است.
با این وجود، عملاً یک

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
با سلام،محصول دانلودی پاورپوینت شبکه‌های بی سیم 45 اسلاید آماده ارائه به شما پژوهنده عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل پاورپوینت شبکه‌های بی سیم 45 اسلاید هدایت میشوید
پاورپوینت شبکه‌های بی سیم 45 اسلاید

دانلود این فایل

نگهداری گوشت با استفاده از روش های غیر حرارتی فشار هیدرواستاتیک بالا و پرتو دهی

نگهداری گوشت با استفاده از روش های غیر حرارتی فشار هیدرواستاتیک بالا و پرتو دهی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

نگهداری گوشت با استفاده از روش های غیر حرارتی فشار هیدرواستاتیک بالا و پرتو دهی دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد نگهداری گوشت با استفاده از روش های غیر حرارتی فشار هیدرواستاتیک بالا و پرتو دهی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي نگهداری گوشت با استفاده از روش های غیر حرارتی فشار هیدرواستاتیک بالا و پرتو دهی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن نگهداری گوشت با استفاده از روش های غیر حرارتی فشار هیدرواستاتیک بالا و پرتو دهی :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : سومين کنگره سراسري در مسير توسعه علوم کشاورزي و منابع طبيعي

تعداد صفحات :8

چکیده مقاله:

گوشت محصولی با فساد پذیری بالا میباشد. مدت نگهداری این محصول به عوامل مختلفی مانند دمای نگهداری، آنزیم های داخلی، شرایط محیطی مثل نور، اکسیژن و از همه مهم تر میکروارگانیسم ها بستگی دارد. از روش های نویننگهداری گوشت می توان به روش پرتو دهی مواد غذایی و فشار هیدرواستاتیک بالا اشاره کرد که جزء روش های نگهداری غیر حرارتی مواد غذایی محسوب می شوند.. بلافاصله بعد از جنگ جهانی دوم استفاده از پرتو دهی آغاز گردیددر آن زمان تصور می شد که پرتو دهی می تواند تکنیک بسیارمناسبی برای حفاظت از مواد غذایی باشد. نگهداری موادغذایی به روش فشار هیدرواستاتیک بالا برای اولین بار در سال 1884 میلادی توسط ریگنارد مورد بررسی قرار گرفت. هدف از این پژوهش استفاده از فرآیند پرتو دهی و فشار هیدرواستاتیک بالا در گوشت می باشد

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم
با سلام،محصول دانلودی نگهداری گوشت با استفاده از روش های غیر حرارتی فشار هیدرواستاتیک بالا و پرتو دهی آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل نگهداری گوشت با استفاده از روش های غیر حرارتی فشار هیدرواستاتیک بالا و پرتو دهی و بررسی کامل هدایت میشوید

نگهداری گوشت با استفاده از روش های غیر حرارتی فشار هیدرواستاتیک بالا و پرتو دهی

دانلود این فایل

مقاله عوامل موثر در پایداری تشکل های آب بران

 مقاله عوامل موثر در پایداری تشکل های آب بران

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله عوامل موثر در پایداری تشکل های آب بران دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله عوامل موثر در پایداری تشکل های آب بران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله عوامل موثر در پایداری تشکل های آب بران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله عوامل موثر در پایداری تشکل های آب بران :


محل انتشار: اولین کنفرانس ملی راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار
تعداد صفحات:9
نویسنده(ها):
مهران مومن غریب – سازمان آب و برق خوزستان
فتح اله دهکردی –
اسماعیل آرزومند –

چکیده:
ازمهمترین که کشور ایران با آن مواجه می باشد کمبود منابع آب شیرین است با عنایت به اینکه ایران درمنطقه ای با اقلیم خشک و نیمه خشک با متوسط بارندگی پایین درسال قرار دارد آب یکی ازمهمترین منابع مورد نیاز رشد و توسعه جامعه بشری و اولین و اساسی ترین عامل برای تولید محصولات کشاورزی است لذا جهت مقابله با محدودیت های موجود منابع آب اقداماتی که باعث افزایش میزان کارایی آب شود بسیارضروری می باشد یکی ازراه کارهای مهم افزایش کارایی آب مشارکت دادن بهره برداران ذینفع درغالب تشکلهای آب بران درمدیریت و بهره برداری از شبکه های ابیاری و زهکشی کشور میباشد دراین تحقیق به منظور بررسی و تحلیل نتایج پاسخ دهندگان بهره بردار ازمدل رگرسیونی گام به گام و تحلیل عاملی استفاده گردید

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت مقاله عوامل موثر در پایداری تشکل های آب بران وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله عوامل موثر در پایداری تشکل های آب بران

دانلود این فایل

مقاله Exploring an Operational and Practical Approach to Improve User’s Participation in Housing Decision Making Process An Examination of a Framework

 مقاله Exploring an Operational and Practical Approach to Improve User’s Participation in Housing Decision Making Process An Examination of a Framework

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله Exploring an Operational and Practical Approach to Improve User’s Participation in Housing Decision Making Process An Examination of a Framework دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله Exploring an Operational and Practical Approach to Improve User’s Participation in Housing Decision Making Process An Examination of a Framework کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله Exploring an Operational and Practical Approach to Improve User’s Participation in Housing Decision Making Process An Examination of a Framework،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله Exploring an Operational and Practical Approach to Improve User’s Participation in Housing Decision Making Process An Examination of a Framework :

محل انتشار: پنجمین کنفرانس بین المللی پیشرفتهای علوم و تکنولوژی

تعداد صفحات:12

نویسنده(ها):

Sayyed Javad Asad Poor Zavei – IAU, Mashad Branch, Mashad, Khorasan, Iran
Mahmud bin Mohd Jusan – UTM, Skudai, Johor Bahru, Malaysia

چکیده:

To provide a healthy society as a key purpose of environmental sustainability considering individuals‘ –motivational factors is essential, because; environment is not neutral and value free. It is conveying meaning and messages affecting users‘ motivations. Thus, to provide a suitable place to live, the interrelationship between living environment and users should be investigated. Regarding the users as the unique reference for decision making, also, it is believed that in the process of housing provision the needs-based approach must be changed to rights-based approach. Consequently, Personalization as the key concept of person-environment congruence (PEC) has been highlighted to fulfill users‘ motivations. Considering the low effectiveness and expensiveness of personalization in a finished house, the users‘ motivations have to be involved in the decision making stages to develop the users‘ proactive participation, and PEC. However, the motivational factors are too varied, and their definition in architectural context is too ambiguous and unclassified. For this purpose, Maslow‘s hierarchy of needs as a comprehensive and operational approach to motivations has been considered as the ground. Then, different architectural literatures in housing realm are categorized based on his theory to be transferred to housing context. Also, a Framework, to explain the role of these motivations in environmental evaluation, has been developed by looking at different models contributed to the field. Using these both, the study of motivational factors in operational and practical approach will be possible which is too significant for designers and student of architecture as well as other housing practitioners and marketing professionals

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
عنوان محصول دانلودی: مقاله Exploring an Operational and Practical Approach to Improve User’s Participation in Housing Decision Making Process An Examination of a Framework
یکی از بهترین فایل ها در این موضوع پیش روی شماست. فهرست ، چکیده و لینک دانلود مربوط به مقاله Exploring an Operational and Practical Approach to Improve User’s Participation in Housing Decision Making Process An Examination of a Framework را در ادامه مطلب ببینید
مقاله Exploring an Operational and Practical Approach to Improve User’s Participation in Housing Decision Making Process An Examination of a Framework

دانلود این فایل